Normundam Ivzānam – Latvijas rekords soļošanā 5000 m distancē 40+ grupā

19.09.2014.

Normundam Ivzānam – Latvijas rekords soļošanā 5000 m distancē 40+ grupā.

Apsveicam!

6. septembrī Lietuvas pilsētā Druskininki norisinājās starptautiskās sacensības soļošanā. Preilietis Normunds Ivzāns 5 000 m distancē soļošanā ieguva 1.vietu, uzstādot trases rekordu.

Pēc nedēļas – 13. septembrī – Normunds Ivzāns piedalījās Latgales 2. Čempionātā senioriem Daugavpils novada Višķos. Paveicot 5 000 m distanci soļošanā ar rezultātu 21:09,2, Normunds Ivzāns ir labojis Latvijas rekordu vecuma grupā 40 + .

Iepriekšējais Latvijas rekords piederēja labi pazīstamajam ātrsoļotājam Ādolfam Liepaskalnam. Sportists to bija uzstādījis 1951. gada 14. oktobrī ar rezultātu 21:20,2.  

Apsveicam Normundu Ivzānu! Priecājamies par sportista panākumiem!

Normundam Ivzānam – Latvijas rekords 5000 m distancē 40+ grupā

6. septembrī, nedēļu pēc čempionāta Turcijas pilsētā Izmirā, preilietis Normunds Ivzāns piedalījās starptautiskajās sacensībās soļošanā Lietuvas pilsētā Druskininki. 5000 m distancē Normunds ieguva 1. vietu, uzstādot trases rekordu 21:26. Ja pagājušajā gadā trases rekords tika labots par 1 sekundi, tad šogad Normunds Ivzāns to uzlaboja vēl par 9,6 sekundēm. Nedaudz pietrūka līdz Latvijas rekordam, tomēr, kā pastāstīja pats sportists, rekordi tiekot fiksēti tikai sacensībās, kuras notiek stadionos. 

Vislielākais prieks Normundam Ivzānam ir par dēlu Raivo Liniņu, kurš šobrīd sāk savas soļotāja gaitas un arī piedalījās soļošanā Druskininkos. Pirms sacensībām kopā ar tēvu tika pārrunāts, ka piedalīšanās varētu būt labs treniņš un pieredzes uzkrāšana nākošajām starptautiskajām sacensībām, tomēr vienpadsmitgadīgais Raivo jau šoreiz parādīja savu varēšanu. Lielā konkurencē – starp 27 dalībniekiem un  startējot kopā ar divus gadus vecākiem zēniem, Raivo izcīnīja uzvaru, uzstādot viena kilometra distancē personīgo rekordu – 4:53. Prieks arī par Raivo māsu – sešgadīgo Francisku Liniņu, kura soļoja 1 km kopā ar astoņus gadus vecākām meitenēm, jo atsevišķa grupa tik jaunām dalībniecēm sacensībās nebija paredzēta. Noslēgumā Franciska kā sacensību visjaunākā dalībniece saņēma balvu un stāvēja arī uz goda pjedestāla.

Kā pastāstīja Normunds Ivzāns, Druskuninku sacensību organizatori nepiesaista lielas sportistu masas, uz čempionātu parasti tiek ielūgti pastāvīgie dalībnieki un aktīvākie šī sporta veida pārstāvji, laba sadarbība izveidojusies ar Latviju. Soļošanas sacensības šajā pilsētā ir svētki, kad sabrauc kopā treneri no visas Lietuvas un kopā ar sportistiem pārrunā aktualitātes soļošanā un dalās pieredzē. Šoreiz sacensībās spēkiem mērojās sportisti no Lietuvas, Polijas, Baltkrievijas, Latvijas un Slovākijas.

Pēc nedēļas – 13. septembrī – Normunds Ivzāns piedalījās Latgales 2. čempionātā senioriem Daugavpils novada Višķos. Paveicot 5 000 m distanci soļošanā ar rezultātu 21:09,2, Normunds Ivzāns laboja Latvijas rekordu vecuma grupā 40 + . tagad Latvijas senioru rekordu tabulā ir lasāms arī Preiļu vārds. Iepriekšējais Latvijas rekords piederēja labi pazīstamajam ātrsoļotājam Ādolfam Liepaskalnam. Sportists to bija uzstādījis 1951. gada 14. oktobrī ar rezultātu 21:20,2.

Stāstot par sacensībām Višķos, Normunds Ivzāns atzina, ka viņam ļoti daudz palīdzēja atbalstītāju komanda – Dace Liniņa, Aigars Salenieks un Andrejs Bondarevs, kuri sekoja Normunda startam un informēja viņu par rezultātu trasē.  Tas vainagojās ar izcilu rezultātu, kas ir augsts sasniegums. Ziemā ar treneri Anitu Kažemāku tika pārrunāts par iespēju labot valsts rekordu, tagad šī gada nospraustais mērķis ir sasniegts. Jāatzīst, ka šis Normunda rezultāts ir labākais šogad Latvijā 5000 m distancē visās vecuma grupās.

Vēl priekšā līdz gada beigām divi starti – izcilā soļotāja Jāņa Daliņa kausa izcīņa Ogrē un sacensības ar jaunajiem censoņiem soļošanā 10 km distancē.

 Par atbalstu Normunds Ivzāns saka paldies veikalam „Starts”, jo no februāra vienas čības jau ir ‘nosoļotas’, un turpmākajiem startiem ir piešķirtas jaunas. Paldies arī pastāvīgajiem atbalstītājiem – Preiļu novada domei un AS „Preiļu siers”.

Apsveicam Normundu Ivzānu un priecājamies par sportista panākumiem!

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.