Preiļu novada pašvaldības iestādes pārgājušas uz ekonomiskākiem telefonu sakariem

19.09.2014.

Šī gada augustā Preiļu novada dome ir noslēgusi līgumu ar LMT par Preiļu novada pašvaldības iestāžu tālruņu numuru pāreju uz IP telefoniju. Tas nozīmē, ka visi Preiļu novada pašvaldības iestāžu tālruņu numuri, kas sākas ar cipariem ‘653*****’, no šī gada septembra pakāpeniski tiks pārslēgti uz LMT mobilo tālruņu tīklu. Paredzams, ka pilnīga pāreja varētu notikt līdz 2014. gada oktobra beigām.

Ko tas nozīmē iedzīvotājiem? Zvanot uz jebkuru pašvaldības tālruņa numuru, kas sākas ar cipariem ‘653*****’, maksa par zvanu tiks ieturēta (vai arī netiks ieturēta) kā par zvanu uz LMT mobilo tālruņa numuru.

Vērojot situāciju telekomunikāciju pakalpojumu tirgū, iedzīvotājus šīs izmaiņas ietekmēs dažādi. Tiem iedzīvotājiem, kuri zvana no mobilajiem tālruņiem un izmanto tarifu, kas ietver bezmaksas minūtes, zvans uz pašvaldības iestāžu tālruņiem arī būs bez maksas (ja tikai lietotājs nebūs jau izmantojis visas bezmaksas minūtes). Savukārt iedzīvotājiem, kuri izmanto tādu tālruņa pakalpojuma tarifu, kur maksa par zvanu uz LMT mobilā tālruņa numuru tiek ieturēta būs jārēķinās ar šīm izmaksām. Vai maksa tiks ieturēta vai nē viennozīmīgi pateikt nevar, jo tarifu plāni operatoriem dažādās situācijās var būt dažādi, t.sk. speciālie piedāvājumi, akciju piedāvājumi u.tml. 

Lai izmantotu IP telefonus, ierīkot atsevišķas telefona līnijas nebūs nepieciešams, jo tiek izmantots jau esošais Preiļu novada domes interneta tīkls. Jāpiebilst, ka gadījumā, ja kādā iestādē būs radušās interneta sakaru problēmas, tad iedzīvotāja zvans uz šo iestādi automātiski tiks pāradresēts uz iestādes noteikta darbinieka mobilo tālruni (visbiežāk iestādes vadītāju).

LMT IP telefonu sakari stabilitātes ziņā ir līdzvērtīgi citu operatoru piedāvātajiem, taču tie ir ekonomiski izdevīgāki un to uzturēšanas izmaksas novada domei tiek plānotas mazākas nekā tērēts līdz šim.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 19.09.2014.