Tūrisma diena Preiļu 2. vidusskolā

11.09.2014.

Klāt rudens, sāk sārtoties koku lapas un mūsu skolas skolēni, skolotāji sāk rosīties, plānojot dažādas aktivitātes. 11. septembrī Preiļu 2.vidusskolā notika „Tūrisma diena.” Kaut 11.septembra rīts bija pelēcīgs un nedaudz vēss, skolēnu sejās varēja manīt smaidu. Jautrais noskaņojums sasildīja ikvienu. Preiļu 2.vidusskolas direktores Nadeždas Hļebņikovas novēlējumi uzmundrināja jaunos tūristus.

7. – 12. klašu skolēni un skolotāji pirmo reizi devās uz Zemessardzes poligonu, (agrāk Tūrisma diena notika citā vietā), lai aktīvi, piedaloties dažādās sporta aktivitātēs, pavadītu šo dienu. Katra klase bija sagatavojusi devīzi, sveicienu pārējām klasēm, 7. klase pat ar teatralizētiem elementiem. Paldies jāsaka skolas parlamenta skolēniem un viņu konsultantei  Žannai Ļebedevičai, viņi bija cītīgi pastrādājuši,  izdomājuši interesantas, oriģinālas stafetes tā, lai ikviens skolēns, pat tas, kurš ikdienā vairās no sporta stundām, būtu ieinteresēts piedalīties un pārstāvēt savas klases komandu kādā aktivitātē. Tās bija „Trāpi mērķī”, kur vislabākie bija pamatskolas 9.klase, bet no vidusskolas 10.klase. „Bumbiņa”, kur pirmās vietas izcīnīja 8.klase un 11.klase. „Draudzīgais lēciens” vislabākie un ātrākie bija 9.klase un 12.klase. „Smaidiņš”, kur vajadzēja salikt smaidošu sejiņu un šeit ātrākie bija 8.klase un 10.klase. „Augstāk ,ātrāk” veiklākie bija 7.klase un 10.klase.  Prieks bija redzēt tik aktīvus skolēnus, kuri enerģijas pārpilni piedalījās šajās stafetēs. Katras klases audzinātājas juta līdzi un ar uzmundrinājuma vārdiem, smaidu palīdzēja saviem mīļajiem skolēniem. Ļoti interesants un savdabīgs bija „Minifutbols”, jo to spēlēja  indiāņu stilā unar vienu aizsietu aci.

 Paldies jāsaka Jānim Pintānam par Tūrisma šķēršļu joslas izveidošanu. Klašu komandas darbojās saliedēti,sniedza atbalstu viens otram, ātrākās un veiklākās (nebija arī soda punktu) izrādījās 7. un 11.klases komandas. Paldies arī Preiļu jaunsargu vienības jaunsargu instruktoram Valērijam Pastaram par to, ka skolēnus iepazīstināja ar to, kas ir orientēšanās, kā lietot kompasu un karti.„Orientēšanās sacensībās” ātrākie bija 7. un 12.klases skolnieki. Paldies Jānim Pintānam un Valērijam Pastaram par tik jautru un interesantu Tūrisma dienu! Laiks paskrēja ātri, diena bija skaista un patīkama.

Šinī pat dienā 1-.6.klašu skolēni Preiļu parkā veica dažādus tūrisma pārbaudījumus. Katra klase saņēma maršruta lapu, pēc kuras „ ceļoja” no vienas stacijas uz otru. Vienā no stacijām vajadzēja pareizi sakārtot tūristu mugursomu un izveidot ugunskuru, nākamajā pareizi uzcelt telti, trešajā- atšķirt ēdamās sēnes un ogas no indīgajām, ceturtajā-mācījās sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, piektajā-pa cinīšiem pāriet purvainu vietu, sestajā-rādīja iemaņas drošai braukšanai ar velosipēdu.

 Paldies visiem skolotājiem, kuri strādāja šajās stacijās, dalījās pieredzē.  Ikvienam šī diena paliks atmiņā, jo pēc apbalvošanas skolēni uz mājām devās ar smaidu sejā. Bija liels gandarījums par paveikto darbu. Paldies, skolotājiem, paldies skolēniem, kuri palīdzēja 11.septembri padarīt par skaistu, jautru un neaizmirstamu dienu!

Aija Muktupāvela, 12.klase

 

Pēdējās izmaiņas: 11.09.2014.