Atklāts ielu vingrošanas laukums

30.08.2014.

Augusta beigās Preiļu novada svētku laikā pie Preiļu 2.vidusskolas tika atklāts ielu vingrošanas laukums, kas izveidots programmas „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” projekta Nr.13-03-LL12-L413201-000001 „Ielu vingrošanas laukuma izveide Preiļos” ietvaros. Vingrošanas laukums ir labs papildinājums citiem Preiļu pilsētas sporta infrastruktūras objektiem, un, pateicoties projektam, ir labiekārtota arī teritorija pie Preiļu 2. vidusskolas.

Sākotnējās idejas autori par vingrošanas laukuma izveidi ir bijušie Preiļu 2. vidusskolas audzēkņi, kas kopš 2005. gada Preiļu pilsētā aktīvi nodarbojas ar parkour (viens no ielu vingrošanas paveidiem) un ir apvienojušies aktīvistu grupā „Ultimate Jump”. Realizējot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu, ir uzstādītas 3 ūdens izturīga finiera saplākšņa konstrukcijas un stieņi, kas piemēroti fizisko aktivitāšu veikšanai (lēkšana, pievilkšanās, uzlēkšana, nolēkšana u.c.), daļēji noklāts laukums ap konstrukcijām ar gumijas pārklājumu, kas mazina lēciena rezultātā radīto slodzi locītavām un pēdai, saskaroties ar zemi.

Aktīvā sporta veida cienītājiem un skatītājiem pie laukuma izvietoti arī 3 soliņi un 2 atkritumu urnas. Kā informēja Preiļu 2.vidusskolas direktore Nadežda Hļebņikova, nākošajā gadā tiek plānots ieklāt papildus gumijas pamatnes plāksnes ap vingrošanas laukumu, lai pilnībā nodrošinātu drošu fizisko aktivitāšu veikšanu. Ielu vingrošanas laukumā tiek gaidīti dažādu vecumu sportot gribētāji, kas ir ieinteresēti aktīvam dzīvesveidam.

Projekta kopējās izmaksas sastāda 10 487,98 EUR, no tiem ELFLA finansējums -7114,36 EUR.

Līga Upeniece,
projekta vadītāja 

Pēdējās izmaiņas: 30.08.2014.