PIEDALIES KONKURSĀ UN KOPĀ AR VISU KLASI DODIES IZGLĪTOJOŠĀ EKSKURSIJĀ UZ ZINĀTNES CENTRU

03.09.2014.

Sākot jauno mācību gadu, tehniski radošo darbnīcu organizators SIA „Aspired” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas zinātnes centriem Latvijas skolēniem piedāvā iespēju piedalīties konkursā „Izzini zinātni”. Konkursā piedalīties var pamata un vispārējo izglītības iestāžu 8.-12.klašu skolnieki, kā arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi. Uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt kādu no Latvijas zinātnes centriem.

Konkursa nosacījumi ir vienkārši – klases biedriem kopīgi jārada biznesa ideja vai inovatīvs risinājums problēmai, ar kuru viņi ikdienā saskaras. Par savu ideju vai risinājumu jāpastāsta 3-5 minūšu garā un atraktīvā video, minot arī motivāciju piedalīties konkursā. Uzfilmētais materiāls līdz 21.septembrim jāiesūta konkursa „Izzini zinātni” organizētājiem. Konkursā var piedalīties arī klašu apvienības.

Iesūtītos darbus vērtēs žūrija, kas būs Latvijas zinātnes centru pārstāvji. Rezultāti tiks paziņoti jau 24.septembrī. No katra Latvijas reģiona – Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Rīgas reģiona – uz zinātnes centriem dosies vismaz viena pamatskolas klase, viena vidusskolas klase un viena klase no kādas profesionālās izglītības iestādes. Zinātnes centra apmeklējums ilgs vairākas stundas, kuru laikā jaunieši varēs izmēģināt visus zinātnes centra eksponātus, piedalīties un paši praktiski darboties aizraujošos eksperimentos un tehniski radošajās darbnīcās, kā arī iepazīties ar inovāciju un tehnoloģiju ekspertiem vai Latvijas uzņēmējiem.

Zinātnes centri, kas piedalās konkursā „Izzini zinātni” ir zinātkāres centrs bērniem „Zili brīnumi” Rīgā, bērnu zinātnes centrs „Z(in)oo” Cēsīs, izziņas un eksperimentu centrs „Lielvārdi” Lielvārdē un interaktīvais zinātnes centrs „Kurzemes Democentrs” Ventspilī. 

Lai uzzinātu vairāk par konkursu, aicinām apmeklēt mājas lapu www.aspired.lv

 

Vairāk informācijas:
Ginta Galiņa
Projektu vadītāja

SIA “Aspired”

Birojs: Inženieru iela 101, Ventspils, LV-3601, Latvija
Tālrunis: +371 26078821; 63664910

E-pasts: ginta.galina@aspired.lv

Web: www.aspired.lv

Pēdējās izmaiņas: 03.09.2014.