Noslēdzies Preiļu atklātais pludmales volejbola čempionāts sievietēm

24.08.2014.

Ar pēdējiem vasaras saules stariem, 24.augustā veiksmīgi aizvadīts Preiļu atklātais pludmales volejbola čempionāts sievietēm „Preiļi open 2014”. Tik spraiga cīkstēšanās jau sen nebija redzēta. Uzvarētājas tika noskaidrotas tikai rēķinot katrā spēlē un setā iegūtos „mazos” punktus jeb koeficientu, jo uzvarēto/ zaudēto spēļu un setu skaits visām komandām bija identisks. Par čempionēm kļuva jaunietes no Daugavpils un Līvāniem Nadežda Saveļjeva un Elza Smilškalne. Apsveicam!

Šeit jāpiebilst – diemžēl gandarījums no aizraujošajām spēlēm nespēj kompensēt sarūgtinājumu par Preiļu meiteņu kūtrumu, jo uz vienīgo vietējo turnīru ieradās tikai 3 komandas jeb spēlētāju pāri, un tikai viens no Preiļiem.

Turnīram sākoties, tika nolemts izspēlēt 2 apļu sistēmu līdz 2 uzvarētiem setiem un 21 punktam. Pēc pirmā apļa ar divām uzvarām līderos izvirzījās Preiļu pāris Katrīna Strode un Kristiāna Upeniece, kas smagās cīņās ar rezultātu 2:1 (17:21; 21:14; 15:13) uzveica līvānietes Vitu Školinu un Danu Kirilovu un nākamās čempiones 2:1 (13:21; 23:21; 15:7). Savukārt Nadežda un Elza ar rezultātu 2:1 (19:21; 21:11; 15:6) uzvarēja Vitu ar Danu.

Otrajā aplī Vita un Dana revanšējās par zaudējumiem pirmajā aplī gan preilietēm 2:1 (14:21; 21:12; 15:11), gan Nadeždai ar Elzu 2:1 (21:23; 21:16; 15:8). Vietu sadalījumu izšķīra pēdējā spēle starp Katrīnu Strodi, Kristiānu Upenieci un Nadeždu Saveļjevu, Elzu Smilškalni. Diemžēl šajā spraigajā un nervozajā spēlē traumu guva mūsu spēlētāja, kas traucēja veiksmīgi pabeigt maču. Rezultātā sāpīgs zaudējums 1:2 (21:16; 16:21; 7:15) un pilnīgs „ķīselis” turnīra tabulā. Visām komandām ir pa divām uzvarām un zaudējumiem, pilnīgi vienāds uzvarēto un zaudēto setu skaits. Savstarpējās spēlēs visas ir gan uzvarējušas un zaudējušas. Skaidrību var ieviest tikai kopējā setos gūto/zaudēto punktu attiecība jeb koeficients.

Un, lai cik dīvaini nebūtu, šeit nospēlēja jauno spēlētāju Nadeždas Saveļjevas un Elīzas Smilškalnes (2000.,1999.dz.g.) pieredze, cīnoties par katru punktu spēlē (šovasar veiksmīgi startēts daudzos turnīros – Latvijas jaunatnes čempiones U-19 grupā!). Ar koeficientu 1,0684 kļūstot par čempionēm. Savukārt otrās vietas likteni izšķīra tikai 1 punkts! Tā pietrūka Katrīnai Strodei un Kristiānai Upeniecei koeficients 0,96482, bet pietika Vitai Školinai un Danai Kirilovai koeficients 0,96985, lai izcīnītu otro vietu. Apsveicam!

Turnīra organizatori bija sarūpējuši bagātīgu balvu klāstu, kura pietiktu arī daudz lielākam dalībnieku skaitam. Toties viss tika 3 komandām. Spēlētāju spēkus visas dienas garumā palīdzēja uzturēt SIA „Zolva” dāvātā produkcija, slāpes un drēgno laiku palīdzēja pārdzīvot SIA „Latgales mežsaimnieks” gādātās dāvanas. Pirms apbalvošanas ceremonijas spēlētājas ar ziediem sveica Saeimas deputāts Oļegs Hļebņikovs. Čempionāta dalībnieces tika apbalvotas ar Preiļu novada domes kausiem, diplomiem un suvenīriem. Turnīra čempiones ieguva sacensību galvenā atbalstītāja (kurš vēlējās palikt anonīms) dāvāto naudas prēmiju 60 Eur, otrās vietas ieguvējas 40 Eur un trešās 20 Eur apmērā. Par komandu labākajām spēlētājām tika atzītas- Nadežda Saveļjeva, Vita Školina un Katrīna Strode. Viņas saņēma Express Pizza (t/c Oga) dāvanu kartes un ERGO-Preiļos dāvātās piemiņas balvas. Par godīgu tiesāšanu tika sumināti arī sacensību tiesneši Zoja Jakimova un Jevgēnijs Ņesterovičs.

Pateicos spēlētājām, tiesnešiem, čempionāta atbalstītājiem un līdzjutējiem par palīdzību turnīra organizēšanā!