SIA „Preiļu saimnieks” nodarbina skolēnus vasaras brīvlaikā

19.08.2014.

 

„Palīdzam Preiļiem,” par savu darbu vasarā jauniešu nodarbinātības programmā saka Ervīns Didriksons un piebilst, ka ikdienā neaizdomājas, ka tīras ietves un celiņi ir rūpīga darba rezultāts. SIA „Preiļu saimnieks” sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) pilsētas labiekārtošanas darbos augustā iesaista desmit jauniešus.

SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja un jauniešu darba vadītāja Zenta Igolniece stāsta, ka jaunieši iesaistīti dažādos pilsētas labiekārtošanas darbos. Viņi ravē puķudobes, slauka celiņus parkā un pludmalē, palīdz sakopt pilsētas kapsētas pirms kapusvētkiem un dara citus savam vecumam un spēkam atbilstošus darbus.

Jaunieši ir priecīgi, ka ir iespēja vasarā strādāt. Septiņas stundas garas darbdienas mēneša garumā viņu vērtējumā atgādina iešanu uz skolu, un tajā pašā laikā ļauj iejusties pieaugušo dzīvē, kas esot nedaudz neierasti. Jaunieši atzīst, ka vasarā tāpat neko īpašu nedarītu, lielākoties pavadītu laiku kopā ar draugiem, taču darbā var strādāt kopā ar esošajiem un jauniegūtajiem draugiem un vēl mēneša beigās būs atalgojums. Tiem, kuri šovasar strādā, naudu skolas lietām nevajadzēs lūgt no saviem vecākiem.

Jau vēstītājām, ka SIA „Preiļu saimnieks” ir iesaistījusies NVA pasākumā „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” un šovasar nodarbina desmit jauniešus jūlijā un vēl desmit augustā. Nodarbinātības pasākumā elektroniski NVA mājas lapā varēja pieteikties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārizglītojošā, speciālā vai profesionālajā izglītības iestādē. Viena skolēna nodarbinātības ilgums ir viens mēnesis, bet darba alga ir 320 eiro pirms nodokļu nomaksas. NVA darba devējam nodrošina dotāciju 50% apmērā no valstī noteiktās mēneša minimālās algas.

 

Inese Šņepste,

SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.