16. augustā Vecrīgā Latgales Plānošanas reģiona organizētais – Latgales pārstāvniecības kirmašs

16.08.2014.

16. augustā no plkst.12:00 – 19:00, Vecrīgā, laukumā pie Pulvertorņa,Torņa ielā 4 IIIC Jūs aicina Latgales Plānošanas reģiona organizētais – Latgales pārstāvniecības kirmašs !

Kirmašs latgaliešu valodā nozīmē “gadatirgus”. Pasākumā “Latgales pārstāvniecības kirmašs Rīgā” sagaidīs Latgales Tematisko ciemu programma ar ceļojošo tirgu, amatniekiem, mūziku un dejām.

Podnieki darbosies ar mālu, audēji audīs, kalēji kals un gardēžiem būs iespēja iegādāties Kotleru ciema aveņu un upeņu mājas vīnu, lauku sievu sietu sieru no īsta piena, speķīti ar garšvielām, smaržīgas zāļu tējas, medus un vaska izstrādājumus, svilpauniekus, tradicionālo Latgales keramiku un citus Latgales ciemos tapušus izstrādājumus. Tirgošanās atraktivitāti ik pa laikam spilgtinās Latgales seno cīņas vīru prasmju demonstrējumi, latgaļu sarunvaloda, tautas dejas un mūzika.

Līdzās pasākuma “Latgales pārstāvniecības kirmašs Rīgā” vietai esošajā Latgales pārstāvniecībā būs skatāma izstāde “Māras zeme aerofotogrāfijās”, kuras ideja ir parādīt Latgales reģiona skaistumu un vienreizīgumu no neparastāka skatupunkta — “putna acīm”. Izstāde “Māras zeme aerofotogrāfijās” ir divu radošu cilvēku — fotogrāfa Mihaila Ignata un pilota Andreja Asara — dāvinājums Latgalei. Būs skatāmas 24 no vairāk nekā 100 aerofotogrāfijām, aptverot Latgales pilsētas, apdzīvotas vietas un ainavas. Aerofotogrāfijas tapušas 2011. un 2012. gada vasarā trīs pārlidojumu laikā pār Latgali.

Pasākuma programma

Kirmašs latgaļu valodā nozīmē gadatirgus. Latgales Pārstāvniecības kirmašā jūs gaida Latgales Tematisko ciemu programma ar ceļojošo tirgu, amatnieku meistarklasēm un paraugdemonstrējumiem, mūziku un dejām.

12.00- 14.00 Unikāla iespēja piedalīties ātrajos latgaliešu valodas, aprunāšanas kursos, ko organizēs Skaistās Izabellas ciems un saņemt sertifikātu.

12.00 – 19.00 Darbosies radošā zīļuku darbnīca, ko organizēs Nākotnes ozolu ciema pārstāvji.

12.00 – 15.00 Bērni varēs iesaistīties lielo burbuļu pūšanā, ko organizēs Nākotnes ozolu ciema jaunieši.

12.00 – 19.00 Varēs vērot amatnieku paraugdemonstrējumus (kalēji, keramiķi, klūdziņu pinēji, audējas un citi amata meistari, kuri savā darbā izmanto skatītājiem drošus materiālus un drošu aprīkojumu) un iegādāties meistaru izstrādājumus.

14.00 – 15.00 Kroma kolna brolistes stāstījums par seno latgaļu cīņas mākslu, ieroču un bruņu kreklu paraugdemonstrējumi, seno latgaļu spēles (ieroču paraugdemonstrējumu laikā teritorija, kurā darbojas cīņu vīri, no skatītājiem tiek nožogota).

18.00 – 19.00 Tirdziņa noslēguma sadziedāšanās ar kapelu „Sābri”, visi varēs dziedāt līdzi populāras latgaliešu dziesmas un atvadīties ar labu garastāvokli.

Visas dienas garumā skatītājus priecēs latgaliešu tautas mūzika kapellas “ Sābri” izpildījumā, un Latgales tematiskie ciemi piedāvās nogaršot un iegādāties Latgalē ražotu un audzētu produkciju (visiem mājražotājiem ir PVD atļaujas). 

Aivars Jankovskis
Sabiedrisko attiecību speciālists
Latgales Plānošanas reģions
T: +371 22481053, e-mail: aivars.jankovskis@latgale.lv


Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.