Turpinās AUDZĒKŅU UZŅEMŠANA Preiļu novada bērnu un jauniešu centra 2014./2015.mācību gada interešu izglītības programmās (pulciņos)

12.08.2014.

Mēs lepojamies, ka Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā vairāk nekā 550 audzēkņi ik dienu brīvprātīgi un ar prieku darbojas 28 interešu izglītības programmās, apvienojot tajās gan Preiļu novada, gan kaimiņu novadu bērnus un jauniešus. Mēs lepojamies ar audzēkņiem, kuri radoši pilnveido sevi pulciņos, pasākumos, koncertos, izstādēs, gūst panākumus skatēs un konkursos! Īpašā pievienotā vērtība ir mūsu audzēkņu vecāki, kuri atbalsta mūsu aktivitātes un rūpējas par sava bērna brīvā laika lietderīgu pavadīšanu.

Ja vēlies pievienoties mūsu saimei:

ü Iepazīsties ar šī mācību gada interešu izglītības programmu piedāvājumu un izvēlies, kas tev interesē.

ü Aizpildi iesniegumu (veidlapu var saņemt Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā, tā ir atrodama arī www.pbjc.edu.lv) un reģistrē to pie lietvedes. Ja Tev nav 18 gadi, tad to aizpilda Tavi vecāki.

ü Uzzini, kad septembrī notiks PIRMĀ nodarbība, kur pulciņa skolotājs Tevi iepazīstinās ar nodarbību grafiku(notiek 2 reizes nedēļā, vienas nodarbības ilgums no 40 minūtēm līdz 2 stundām) un nodarbības vietu, informēs par izmaiņām un iepazīstinās ar iekšējās kārtības noteikumiem.

ü Iepazīsties ar Preiļu novada domes noteikto līdzdalības maksājumu katrai interešu izglītības programmai un iespējām tikt atbrīvotam no līdzdalības maksājuma.

2014./2015.mācību gadā bērni un jaunieši vecumā no 3 – 25 gadiem piedāvājam iepazīties ar amatiem, attīstīt pirkstu veiklību un prāta asumu, veidot savu talantu profesionāliem mērķiem, kā arī radošā, brīvā un darbu motivējoša atmosfērā saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas zināšanas un prasmessekojošas interešu izglītības programmas:

DARBNĪCA „ES PROTU!”

Pedagogs – Vija Kokoriete, Mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 7 – 18 gadiem, nodarbības notiek Kooperatīva ielā 6, Preiļos.

Darbnīcā ”ES PROTU” ir iespēja apgūt tērpa izgatavošanas mākslu (šūt), meklēt savu stilu un krāsu, modelēt un pašai izgatavot savu tērpu un aksesuāru ikdienai vai svētku reizei, darboties kā tērpu modelētājai.

Mazākās meitenes mācās izgatavot tērpu kolekcijas savām Bārbijām. Šūšanas prasmes tiek papildinātas, zīmējot arī lelles figūru un apģērbu uz tās, tas nozīmē – darbojas kā tērpu modelētājas.

Nodarbībās mezglojot, filcējot un pērļojot, audzēkņiem ir iespēja izgatavot gan tradicionālas, gan netradicionālas rotaslietas, jostas, somiņas, maciņus, grāmatzīmes un citas noderīgas lietas, pašu rokām, šujot un filcējot, izgatavot sev mīļus dzīvnieciņus

Ja Tev ir interesantas idejas un vēlēšanās darboties, čaklas rokas un vēlme iemācīties ko jaunu – nāc un radi sev dažādas mīļas lietiņas. Tas Tev palīdzēs atšķirties no citiem!

ORIGAMI

Pedagogs – Alla Solovjova, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 9 – 16 gadiem, nodarbības notiek Kooperatīva ielā 6, Preiļos

Origami – ir japāņu māksla veidot modeļus no papīra. Savu nosaukumu tā ir ieguvusi no japāņu vārdiem – “ori”- salikt un “gami” – papīrs. Un tā no kvadrāta piedzimst pasaule, kuru mēs paši varam izrotāt un pārveidot. Origami pasaule, tā nav vienīgi māksla, tā ir zinātne, kas māca pacietību un rīcības tiešumu.

Ja proti salocīt no papīra lidmašīnu, tad laiks ķerties pie sarežģītāka darbiņa, piemēram, mušmires, mašīnas, puķes vai gulbja locīšanas. Visa pamatu pamats ir papīra trijstūrīši, no kuriem, citu ar citu savienojot, var būvēt un konstruēt neiedomājamākās lietas. Sanāk tādi interesanti darbiņi, ar ko pārsteigt tēti un mammu, iepriecināt vecmāmiņu un draugus.

Papīra veidošana smāksla ir interesanta nodarbe. Nāc pie mums un apgūsti to. 

KERAMIKA

Pedagogs – Raivo Andersons, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 4 – 20 gadiem, nodarbības notiek Kooperatīva ielā 6, Preiļos

Pedagoga vadībā audzēkņi iepazīst māla plastisko dabu un iemācās veidot traukus, visdažādākās figūriņas, dekoratīvus priekšmetus, dāvaniņas draugiem un tuviniekiem, u.tml. Darbi tiek apdedzināti un pēc tam krāsoti vai glazēti.

Keramikas pulciņā ir iespējams attīstīt un pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes un radošo izdomu, apgūt dažādas keramikas pamata tehnikas. Nodarbības notiek jautrā gaisotnē.

Arī šogad veidosim dažādas formas traukus, dekorus, pasaku tēlus, mācīties virpot trauciņus uz podnieka virpas, liksim lietā visu savu fantāziju, lai pasauli ap sevi padarītu košāku, mīļāku un jauniem draugiem bagātāku. Mums patīk – mīcīt, spaidīt, lipināt, veltnēt un visādi citādi atdzīvināt mālu! Ikviens laipni aicināts mūsu pulkā!

ZĪMĒŠANAS PULCIŅŠ

Pedagogs – Kazimirs Anspaks, mērķauditorija –  bērni un jaunieši vecumā no 5 – 18 gadiem, nodarbības notiek Kooperatīva ielā 6, Preiļos

Ja Tavi draugi ir zīmulis, krāsa un otas, ja Tavas domas fantāzijas pilnas, nāc – satiksimies visi kopā – ZĪMĒŠANAS pulciņā tiek gaidīti visi, kuriem interesē vizuālā māksla un kas grib apgūt zīmēšanas prasmes, kas vēlas paplašināt zināšanas krāsu mācībā un kompozīcijas pamatos un pavadīt brīvo laiku domubiedru pulciņā

Nāc – satiksimies visi kopā un krāsainais brīnums varēs sākties!

   

frizierstudija

Pedagogs – Antonija Rubine, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 9 – 16 gadiem, nodarbības notiek Kooperatīva ielā 6, Preiļos

FRIZIERSTUDIJĀ tiek piedāvāts apgūt prasmes frizūru veidošanā, par matiem un to kopšanu, matu kosmētiku, frizieru instrumentiem un aparatūru, matu griešanu, matu veidošanu, sejas formai atbilstošu matu sakārtojumu, matu krāsošanas un balināšanas pamatiem. Iemācīsimies arī izgatavot rotas no matiem.

DIZAINA STUDIJA

Pedagogs – Irina Vilcāne, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 7 – 16 gadiem, nodarbības notiek Kooperatīva ielā 6, Preiļos

Studijā piedāvā apgūt formu dekorēšanas dažāduspaņēmienus un tehnikas, tiek attīstīta krāsu izjūta un telpiskā domāšana, audzēkņi piedalās konkursos un izstādēs!

Ja tev patīk ātrie, sīkie darbiņi, atradīsim darbiņu arī Tev!

RITMA Deju grupa „ELĪZE”

Pedagogs – Ilze Broka, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 5 – 15 gadiem, nodarbības notiek – Preiļu 1.pamatskolas telpās

Jau daudzus gadus deju grupas „Elīze” dažādās vecuma grupās iespēja apgūt dejas pamatus. Balstoties uz zināšanām un prasmēm, dalībnieki veido dažādus deju iestudējumus, piedalās koncertos, konkursos un festivālos. Elīzēni ir atvērti arī lieliem izaicinājumiem. Nāc un dejo! Būsi gaidīts tieši tu…

Teātra grupa ”KĀJĀM GAISĀ”

Pedagogs – Vilhelmīne Jakimova, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 10 – 20 gadiem, nodarbības notiek – Kooperatīva ielā 6, Preiļos

Spēlēt un būt uz skatuves – šīs prasmes, iemaņas un izjūtas piedāvā teātra grupa „Kājām gaisā”! Aktiermeistarības pamati, skatuves kustība, skatuves runa, teātra sporta elementi, grima nodarbības, saskarsme ar pasaules kultūras vērtībām – tās ir noderīgas zināšanas ne tikai lomas veidošanai, bet arī palīdz audzēkņiem veidoties par izteiksmīgām, pārliecinošām un intriģējošām personībām.

VOKĀLĀ STUDIJA „MAZĀS LĀSĪTES”

Pedagogs – Daina Erte, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 3 – 6 gadiem, nodarbības notiek – Kooperatīva ielā 6, Preiļos

HEI! HEI! Sarosās visi mazie un lielie dziedāt gribētāji! Ja tu esi pirmsskolas vecumā, Ja Tev patīk dziedāt, ja tu gribi uzstāties un ar savām dziesmām iepriecināt citus, tad zini, ka vokālā studija „MAZĀS LĀSĪTES” uzņem audzēkņus jaunajam mācību gadam! Ja tu vēlies ar 1.septembri turpināt vai arī uzsākt dziedāšanas nodarbības vokālās studijas „MAZĀS LĀSĪTES”, tad pasteidzies jau tagad aizpildīt iesnieguma veidlapu!

DAMBRETE

Pedagogs – Dzintra Šmukste, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 7 – 13 gadiem, nodarbības notiek – Preiļu 1.pamatskolas telpās

 

Dambrete attīsta loģisko domāšanu, trenē atmiņu, disciplinē un veido ticību saviem spēkiem.

Nodarbībās audzēkņi apgūst dambretes pamatus, kā arī pilnveido spēles meistarību čakli piedaloties sacensībās, dažādos turnīros, gūst gandarījumu no spēles kombinācijām, pozīcijām un tās noslēpumiem.

Dambretes pulciņa audzēkņi regulāri piedalās dažādās sacensībās un turnīros, gūstot arī ievērojamus panākumus.

ANGĻU VALODA

Pedagogi – Jeļena Zitāne un Laila Vibornā, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 7 – 20 gadiem, nodarbības notiek – Kooperatīva ielā 6, Preiļos

YOU ARE WELCOME. Nostiprināsim un paplašināsim savas zināšanas angļu valodā – klausoties, runājot, lasot un rakstot. Spēlēsim spēles angļu valodā. Ja kādam būs dzimšanas diena – dziedāsim „HappyBirtday!”. Nodarbības notiek draudzīgā atmosfērā grupās atbilstoši vecumam un zināšanu līmenim. Kopā vienmēr jautrāk – arī apgūt angļu valodu!

Mazmoto tehniskā jaunrade

Pedagogs – Viktors Boļšakovs, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 12–20 gadiem, nodarbības notiek – Aglonas ielā 24, Preiļos

Audzēkņi iepazīst un izzina mopēdu, skuteru, motociklu uzbūvi un iespējas. Apgūst autoatslēdznieka prasmes, veicot dažādus mototehnikas remontdarbus.

Svarīgi, ka nodarbībās iegūtās teorētiskās zināšanas uzreiz var likt lietā arī praktiski – audzēkņi veic metāla virsmas apdari, vecās krāsas noņemšanu, virsmas attaukošanu, špaktelēšanu, gruntēšanu, krāsošanu, un citus procesus.

Pulciņa īpašumā ir mopēds, kas nopirkts, lai zēni pilnveidotu tehniskās zināšanas, kā arī apgūtu ceļu satiksmes noteikumus un korektu braukšanas kultūru.

Pulciņā iegūtās zināšanas un prasmes ir labs „tramplīns” turpmākās karjeras veidošanā – pulciņa audzēkņi nākotnē noteikti būs „tehniski” cilvēki!

 

Tehniskā modelēšana

Pedagogs – Marija Jegorova, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 7 – 15 gadiem, nodarbības notiek – Aglonas ielā 24, Preiļos

Esi laipni gaidīts apgūt tehniskās modelēšanas pamatus! Nodarbībās iepazīsi aizraujošo tehnikas pasauli, izgatavosi modeļus, kas rosina tehnisko jaunradi un attīsta radošās spējas, iemācīsies izgatavot no papīra “īstus” lidmodeļus, kuģu modeļus, vilcienus, robotus, mājas un pilis, kā arī vieglos un smagos, sporta un specdienestu auto modeļus, piedalīsies dažādos konkursos un pasākumos.

Tehniskās JAUNRADES pulciņš „MEISTARIŅŠ”

Pedagogs – Olga Mihailova, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 7 – 10 gadiem, nodarbības notiek – Preiļu 2.vidusskolas telpās

Pulciņā piedāvā apgūt zināšanas par tehniskiem objektiem caur konstruēšanu, izgatavot dažādus modeļus un maketus (automobīļi, dažādas celtnes un dzīvā daba)! Audzēkņi mācās darboties ar trafaretiem, lineāliem, kopē rasējumus caur stiklu. Darba materiāli – papīrs, kartons, netradicionālie un dabas materiāli.

LOĢISKĀS ROTAĻLIETAS

Pedagogs – Guntars Ormanis, ,mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 7 – 20 gadiem, nodarbības notiek – Aglonas ielā 24, Preiļos

Kopīgi gatavojas dažādiem tehniskās jaunrades konkursiem un sacensībām, piedalās pasākumos. Iepazīst un izgatavo dažādu tautu un laiku “rotaļlietas” un ierīces. Attīsta loģisko domāšanu un praktiskās iemaņas, risinot nestandarta uzdevumus spēles situācijās.

KUĢU un VĒSTURISKĀS TEHNIKAS MODELĒŠANA

Pedagogs – Jānis Timošenko, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 12 – 20 gadiem, nodarbības notiek – Aglonas ielā 24, Preiļos

Apgūst mehānikas pamatus un pasaules vēsturi, izgatavojot dažādu laikmetu mehānismu un iekārtu modeļus (piemēram – senās Romas militārā tehnika, viduslaiku ieroči, mūsdienu autotehnika), paaugstina savu prasmju līmeni strādājot ar koka sīkdetaļām. Piedalās dažādos tehniskās jaunrades pasākumos.

BRĪVĀ LAIKA KLUBIŅŠ „DOMIŅA”

Pedagogi– Anita Kolosova, Vija Kokoriete, mērķauditorija – bērni un jaunieši vecumā no 3 – 18 gadiem, nodarbības notiek – Kooperatīva ielā 6, Preiļos

TEV IR IESPĒJA pilnveidot savas prasmes un iemaņas, darbojoties ar galda spēlēm, spēlējot rotaļas, zīmējot, krāsojot, patstāvīgi pavadot brīvu brītiņu KLUBIŅĀ!

Bērni, pedagogu uzraudzībā kopā pavada brīvo laiku, paši plānojot savas aktivitātes vai vienkārši, laikā starp pulciņu nodarbībām, atrod kādu sev, tieši šim brīdim, tīkamu nodarbošanos – grāmatu lasīšanu, galda spēļu spēlēšanu, mājas uzdevumu gatavošanu, gatavošanos kādam pasākumam, vai vienkārši atpūšoties klusumā pēc kādas saspringtas nodarbes.

Piedāvājumā var būt izmaiņas – seko līdzi! Vairāk par mums, kā arī informāciju par aktualitātēm un gaidāmajiem notikumiem Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā var uzzināt, ienākot mājas lapā www.pbjc.edu.lv. Lai iegūtu plašāku informāciju, zvaniet vai personīgi apmeklējiet NAMIŅU – Preiļos, Kooperatīva ielā 6(4.stāvā): 65381394; 29221574 (direktore Aija Caune), 65381395, 28641149 (direktora vietniece Anita Kolosova), 65320011; 28362625 (izglītības metodiķis Guntars Ormanis), tālr./fakss 65381397, 28641149 (lietvede Svetlana Jaudzema).

 

Pēdējās izmaiņas: 12.08.2014.