Teātra grupa „Kājām gaisā” pilnveido prasmes Teātra skolā „VASARA 2014”

11.08.2014.

Jau trešo gadu Preiļu novada bērnu un jauniešu centra paspārnē darbojas teātra grupa „Kājām gaisā”. Pamatsastāvā darbojas 12 jaunieši. Šo gadu laikā tika iestudēti daudzi literārie uzvedumi, intermēdijas, lugu fragmenti, humoreskas, kas tika rādītas Dzejas dienās, Grāmatu svētkos, skolu un autoru jubileju pasākumos, kā arī literāro uzvedumu skatēs. Jau otro gadu pēc kārtas literāro uzvedumu skatēs valstī iegūstam augstāko pakāpi, kas liecina par to, ka ejam pareizā virzienā. Taču ir viena problēma – jauniešu lielā aizņemtība, kas neļauj mēģinājumos darboties ar aktiermeistarības pilnveides vingrinājumiem, jo jāgatavojas nākamajai izrādei.

Teātris ir dvēseles un sadarbības skola, kurā svarīga loma ir komandas veidošanai, personiskajai un kolektīvajai atbildībai, kā tik ļoti trūkst mūsdienu sabiedrībā. Jau sen loloju ideju par vasaras skolas rīkošanu, kas ļautu lietderīgo apvienot ar patīkamo. Nodarbības teātra skolā „Vasara 2014” domātas nevis iestudējumam, bet aktiermeistarības pilnveidošanai, publiskai pašizpausmei, pašizpētes un pašapliecināšanās procesa pilnveidei, sevis veidošanai par komunikablu un radošu personību. Lai nodarbības būtu pilnvērtīgākas, ar jauniešiem pirmajā dienā darbojās profesionāla meistarklases vadītāja – Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) Kultūras un mākslas katedras docente, biedrības „Teātris un izglītība” priekšsēdētāja, teātra studijas „Mēs” vadītāja Ligita Smildziņa. Savukārt, otrajā dienā nostiprinājām apgūto – darbojāmies improvizācijas žanrā, spēlējām etīdes un brīvajos brīžos atpūtāmies.

Liela nozīme bija vietas izvēlei, un šoreiz tā bija viesu māja „Silmalas”, kura piedāvā plašas iespējas darbam un atpūtai, piemērotas telpas dažādiem laika apstākļiem, lieliska virtuve, blakus gleznainais Rušona ezers, kas veldzēja mūs pēc ilgajām nodarbību stundām.

Divas dienas teātra skolā „Vasara 2014” bija labs sākums jaunajai sezonai, kā arī motivācija darboties teātrī turpmāk. Iecerētais mērķis ir sasniegts, par ko liecina arī pašu jauniešu atsauksmes darba izvērtēšanas anketās:

  • „Divas jaunu iespaidu, zināšanu un pieredzes pilnas dienas”
  • „Teātra vasaras skola bija lietderīgā un interesantā apvienojums”
  • „Pilnveidojām savas improvizācijas spējas, jo uz skatuves ne vienmēr viss norit gludi, tāpēc prasme iziet no situācijas tādos brīžos ir visvērtīgākā”
  • „Ceru, ka šāda skola tiks rīkota katru gadu, jo laiks tiek pavadīts ar jēgu un viss piedzīvotais sagādā pozitīvas emocijas.”
  • „Viennozīmīgi tās bija divas ļoti vērtīgas dienas”
  • „Paldies par doto iespēju baudīt šīs 2 dienas kopā ar grupu un apgūt jaunas zināšanas un iemaņas. Iepazīt sevi, sajust savu ķermeni un partneri, dzīvot līdzi un baudīt to, ko tu dari – tā ir laime. Tur jau arī ir tā lielā māksla – dzīvot tajā, ko dari, un tas bija mans lielākais ieguvums.”
  • „Paldies skolotājai Vilhelmīnei un BJC par šīm diemžēl tikai divām, bet superīgajām, aizraujošajām, smieklu un jautrības pilnajām dienām!”

Esmu bezgala pateicīga novada Bērnu un jauniešu centram par sapratni, atbalstu un finansiālo nodrošinājumi, bez kā šī ideja netiktu īstenota. Tas ir neliels, bet ļoti labs ieguldījums mūsu bērnu nākotnē, kas noteikti dos pozitīvus augļus!

Vilhelmīne Jakimova,
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
Teātra grupas ‘Kājām gaisā” vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.