Pasaules Miera skrējiena lāpa ieceļo Preiļos

30.07.2014.

30. jūlijā Preiļu novads sagaidīja Pasaules Miera Skrējiena dalībniekus. Pie Preiļu robežzīmēm skrējiena dalībniekiem pievienojās Preiļu novada sporta organizators Leonīds Valdonis, vairāki sportisti – skriešanas entuziasti un Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Skrējiena lāpa ieradās Preiļos, un laukumā pretī kultūras namam pasākuma dalībniekus sagaidīja vietējie iedzīvotāji.

Aldis Adamovičs savā uzrunā novēlēja visiem labu veselību, sadarbību starp dažādu reliģiju un tautību cilvēkiem. Katrs skrējiena dalībnieks saņēma ceļvedi par Preiļu novadu latviešu un angļu valodās. Skrējiena organizatori izteica pateicību par iespēju satikt smaidošus un mierpilnus Preiļu cilvēkus, jo Miera skrējiens nav tikai skriešana. Svarīga motivācija ir tikšanās ar dažādu valstu cilvēkiem, sarunas, smaidi un gandarījums par kopā būšanu. „Miers nav tikai tas brīdis, kad nav kara, miers ir tas brīdis, kurā mēs jūtam mieru, harmoniju, gandarījumu, tas ir dzīvs spēks, kas mums jāaudzē pašiem sevī jāaudzē Mēs paši radām pasauli, kurā dzīvojam”, šādas atziņas pauda skrējiena dalībnieki.  

 Klātesošie bērni minēja valstis, no kurām nāk skrējiena dalībnieki, skanēja Miera Skrējiena himna, dziesmas Preiļu meiteņu Kristas un Grietas izpildījumā. Miera Skrējiena simbols – lāpa – ceļoja no rokas rokā starp tiem preiliešiem, kuri bija atnākuši sagaidīt skrējiena dalībniekus. Uzzinājām, ka šo lāpu savās rokās ir turējuši miljoniem cilvēku, arī Nelsons Mandela un Māte Terēze.

Skrējiena organizators Latvijā Gints Peleckis nolasīja Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikumu Miera Skrējiena organizatoriem un dalībniekiem. Valsts prezidents izteica cerību gaišākai un drošākai nākotnei pasaulē, novēlot prieku un gandarījumu skrējiena dalībniekiem. Gints Peleckis izteica gandarījumu, ka arī tikšanās Preiļos ir notikums un pastāstīja, ka Miera Skrējiens tiek organizēts brīvprātīgi, tas nav komerciāls pasākums. Cilvēki skrējienā piedalās savā brīvajā laikā, to atbalsta arī pašvaldības. Pasaules Miera Skrējiens šogad tika iesākts Portugālē februārī. Skrējiena mērķis – izskriet cauri katrai Eiropas valstij, paveicot 24 000 kilometru.

Pēc apstāšanās Preiļos skrējiena dalībnieki tālāk devās uz Daugavpili un Lietuvu.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 30.07.2014.