“SANSUSĪ”. Festivāls klasiskais.

08.08.2014.

 

            Šī gada 8.-10. augustā brīvdienu mājā “Susēja” Aknīstes pagastā notiks alternatīvs kamermūzikas festivāls “SANSUSĪ”. Trīs dienu laikā iekoptā pļavā būs iespēja piedzīvot 16 dažādus notikumus. 

            Idejas autors Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš: “Radās ideja apvienot divu žanru festivālus – kamermūzikas festivālu, kuri parasti notiek vairākas nedēļas ar vienu koncertu reizi pāris dienās un telpās, un roka/popa festivālu, kuri parasti notiek nedēļas nogalē, ārā, ar plašu koncertu programmu, dzīvošanu teltīs un ballītēm līdz otrajiem gaiļiem. Mūsu festivālā “SANSUSĪ”, kas atvasināts no franču valodas vārda sans souci (bez rūpēm, bez raizēm), mēģināsim apvienot spilgtākās kvalitātes no šiem abiem žanriem. Festivāls notiks augusta otrajā nedēļas nogalē, brīvā dabā atpūtas mājas “Susēja” teritorijā. Trīs dienu laikā notiks 14 koncerti un divas izrādes bērniem. Būs prieki gan pieaugušajiem, gan bērniem.” 

            Festivālā ar savu uzstāšanos viesosies tādi mūziķi kā operas solisti Ieva Parša, Sergejs Jēgers, ar speciāli šim festivālam gatavotu turku klasisko solo dziesmu un āriju koncertu Murats Karahans, ģitārspēles virtuozs Kaspars Zemītis, Lielās mūzikas balvas laureāti Ieva Ezeriete, Herta Hansena un Ēriks Kiršfelds u. c., muzikālas apvienības kā “Brokastis četratā” un “Undertango”. 8. un 9. augusta vakars noslēgsies ar gandrīz klasiskiem nakts koncertiem, kuros varēs izkustināt kājas dejās ar Jēkaba Nīmaņa orķestri un grupu “Big Al & The Jokers”. Festivāla ietvaros notiks Andra Dzenīša opusa “Vīriešu dziesmas” baritonam (Armands Siliņš) un klavierēm pasaules pirmatskaņojums. 

            Festivāla programmā būs speciālas darbnīcas un pasākumi arī bērniem, kā Latvijas Leļļu teātra izrāde “Joka pēc alfabēts”, īpašs vakara koncerts un Zīmējumu teātra izrāde. 

            Ar plašāku festivāla programmu variet iepazīties šeit: www.sansusi.lv. Festivālu rīko biedrība “SANSUSĪ”, biļetes iegādājamas “Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Papildu informācija:
Ieva Vītiņa (gsm 26 166 265)
Ilze Tormane (gsm 29 444 155)
festivals.suseja@gmail.com
www.sansusi.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.