Daudzdzīvokļu māja Liepu ielā 23 ziemu sagaidīs zem jauna jumta

25.07.2014.

Kāds jumts, tāda māja – vēstī latviešu tautas sakāmvārds. Trīsstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Liepu ielā 23 ziemu sagaidīs zem jauna jumta.
Liepu ielas 23. mājas aktīvā un enerģiskā mājas vecākā Valentīna Ivanova veica iedzīvotāju aptauju par jumta seguma nomaiņu. Apzinoties, ka labs jumts ir mājas ilgmūžības garants, mājas iedzīvotāju vairākums lēma par vecā jumta nomaiņu.
Jumts ir mājas kopīpašuma daļa, kas attiecas uz visiem mājas iedzīvotājiem, neskatoties uz to, vai dzīvo pirmajā stāvā vai, kā tas ir šajā gadījumā, trešajā stāvā. Liepu ielas 23. mājai vecās, sadrupušās šīfera loksnes nomainītas ar skārdu, kā arī uzstādītas notekcaurules. Mainot jumtu, svarīgi visu pēc iespējas ātrāk savest kārtībā, lai nepārsteigtu lietus, un remontdarbu speciālistiem, rūpīgi plānojot darbu, tas arī izdevās – jūlija pāris saulainākajās nedēļās jumts tika nomainīts, un trešā stāva iedzīvotājiem lietainās un sniegotās dienās vairs nebūs jāraizējas.
SIA „Preiļu saimnieks” valdes Jānis Mūrnieks norāda, ka sabiedrībai „Preiļu saimnieks” pēdējos trijos gados ir izdevies atjaunot jumtus piecām apsaimniekotajām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām: „Tas, ka Preiļos šāda prakse nebija veikta jau vairāk kā piecdesmit gadus, liecina par to, ka šajā jomā darāmā vēl daudz. Ja jumts ir sācis tecēt, tālākais process ir ļoti ātrs un ir apdraudēta visa jūsu vērtīgā manta, mājas iekšējā apdare, mēbeles, elektroierīces u.c.
Katrā mājā, pirms uzsākt jebkādu iekšdarbu remontu, būtu jāparaugās vispirms uz jumtu. To apskatot un konstatējot bīstamas pazīmes, dzīvokļu īpašniekiem būtu nekavējoties jārīkojas (kā to darīja šīs mājas) un jāpieņem lēmums par jumta maiņu. Ja mājas dzīvokļu īpašnieki nevar vienoties par renovāciju, tad vismaz jumta maiņa daudzdzīvokļu mājām Preiļos noteikti ir ātri veicamais darbs.
Veicot šos māju jumtu maiņas darbus, praktiski visos gadījumos ir iedzīvotāji ir lēmuši par apsaimniekošanas maksas palielināšanu un izmantojuši jau mājas uzkrājumā esošos līdzekļus. Arī mums šajā laikā ir izveidojies viedoklis, ka apsaimniekošanas maksai dažādās mājās ir jābūt atšķirīgai un tai ir jābūt tik lielai, lai veidotu atbilstošus uzkrājumus nopietnākiem darbiem, kuru ir ne mazums. Jāapzinās – ja kaut kas būs jāremontē, pašiem vien tā nauda būs jāsavāc. Maksājot šobrīd noteikto minimālo apsaimniekošanas maksu, uzkrājums veidojas ļoti lēni vai ir nepietiekams, bet lielākajā daļā apsaimniekošanā nodoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju remontdarbi jāveic jau tuvākajā laikā.”

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 25.07.2014.