Atkal strauji pieaug pamesto dzīvnieku skaits

23.07.2014.

Meklē mājas- tā var raksturot situāciju, kas skar pamestos dzīvniekus, kuri nonāk Jēkabpils dzīvnieku patversmē un pie dzīvnieku draugiem. Šobrīd Jēkabpils dzīvnieku patversmē savu saimnieku vien gaida  16 suņi un 40 kaķi.


Dzīvnieku pamešanas jautājums atkal kļūst arvien aktuālāks, jo patversmē nogādāto dzīvnieku skaits pēdējo 3mēnešu laikāstrauji turpina augt, īpaši daudz tiek pamesti kaķi. Ja, piemēram, aprīļa mēnesī dzīvnieku patversmē vidēji uzturējās apmēram  10  kaķi, tad šobrīd  to skaits ir  audzis četras reizes. Dzīvnieki gandrīz ik dienu tiek nogādāti patversmē dažādos veidos- gan atstāti piesieti pie žoga, gan ielikti kastē, pat pa vairākiem.
Jēkabpils dzīvnieku patversme saņem gan pašvaldības, gan ziedotāju atbalstu, taču vietu skaits, lai gan pēdējā laikā daudz ticis palielināts, pie šādas tendences ir nepietiekošs.  Tāpēc Jēkabpils dzīvnieku patversmē laipni gaidīsim ik vienu, kurš vēlas uzņemties rūpes par kādu mājdzīvnieku. Dzīvnieki no patversmes jaunajiem saimniekiem tiek nodoti bez maksas. Ja ir vēlme, dzīvnieku patversmi var atbalstīt ar brīvprātīgu ziedojumu.Tomēr jāatceras, ka dzīvnieka adoptēšana ir nopietns jautājums- dzīvnieks nevar būt dāvana, mirkļa kaprīze- tā ir gan finansiāla, gan emocionāla atbildība dzīvnieka mūža garumā.
Jēkabpils dzīvnieku patversme atrodas Zvaigžņu ielā 1 a, Jēkabpilī. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai no 8.00 līdz 15.00, sestdien un svētdien no 9.00 līdz 12.00. Tālrunis: 28342253, e-pasts: jekpak@ jekpak.lv, mājas lapa: www.jekabpilspatversme.lv

 Jānis Hauka,
Sia „Jēkabpils pakalpojumi”
valdes priekšsēdētājs

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.