Preiļos notika pirmās BMX sacensības Latgalē

19.07.2014.

Sestdien, 19. jūlijā, popularizējot BMX riteņbraukšanas sporta veidu arī Latgales pusē, Preiļos notika pirmās šī sporta veida sacensības Latgalē. Preiļu BMX trases atklāšanas sacensībās piedalījās 125 dalībnieki. Sākotnēji starts bija ieplānots  17 vecuma grupās, tomēr, ņemot vērā BMX sacensību pieredzi citās pilsētās, dažas vecuma grupas, kurās bija pa vienam dalībniekam, tika apvienotas.  Sportistu vecuma amplitūda bija ļoti dažāda – Preiļu BMX trasē startēja dalībnieki vecumā no  4 līdz 30 gadiem. Sacensībās piedalījās arī divi ļoti spēcīgi sportisti – trīspadsmit un piecpadsmitgadīgi Eiropas čempioni, bija pārstāvēti daudzi Latvijas sporta klubi – Mārupe, Madona, Valmiera, Vecpiebalga, Ozolnieki, Tālava (Valmiera), Rīgas favorīts, Mītavas kumeļi, VSS Stars, Smiltenes BJSS. Startēja arī vairāki individuālie sportisti, pa vienam dalībniekam bija no Lietuvas un Igaunijas, pieci sacensību dalībnieki bija no Preiļiem.

No paša rīta sportisti jau varēja doties treniņbraucienos, bet sacensības iesākās plkst. 14.00 ar Preiļu novada domes priekšsēdētāja Alda Adamoviča un Latgales reģiona Attīstības aģentūras direktora Māra Bozoviča uzrunām un veiksmes vēlējumiem. Latvijas Riteņbraukšanas federācija bija nodrošinājusi sacensību tiesnešus un komentētāju, raitākai sacensību norisei darbojās Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas pārstāvji. 

Sacensības norisinājās veiksmīgi, bija daudz līdzjutēju un skatītāju. Arī preiliešu starts bija veiksmīgs, piedaloties pirmo reizi un nepaliekot pēdējās vietās. Arī laika apstākļi bija pateicīgi, pēdējo dienu lielais sausums gan lika virāžām nedaudz slīdēt, un sportisti piedzīvoja vairākus kritienus trasē, bet traumatismu tas nesagādāja.
Sacensību noslēgumā uzvarētājus un dalībniekus sveica Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Māris Bozovičs un Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina – Tabūne. Visiem Preiļu sacensību dalībniekiem tika pasniegti suvenīri, ko bija sarūpējusi Preiļu novada dome, sacensību 1.- 3. vietu ieguvēji katrā grupā saņēma arī kausus un Preiļu novada ceļvežus. 

BMX riteņbraucēju treneris Preiļos Artis Upenieks pastāstīja, ka preilieši turpinās trenēties, izlems, vai piedalīties kādās citās sacensībās vēl šogad, bet  nākošgad jau ir ieplānots startēt Latvijas čempionāta visos posmos. Interese par šo sporta veidu Preiļos pieaug. Pēc trases atklāšanas uz treniņiem pieteikušies vēl trīs jauni braucēji. Aprīkojums sākuma nodarbībām iegādāts sporta skolā, bet, ja kādam jaunietim radīsies vēlme sportot nopietnāk, būs jāplāno sava aprīkojuma iegāde.

Kā atzīst Riteņbraukšanas federācijas pārstāvji, Preiļu BMX trase ir augstas kvalitātes, tā atbilst visiem Latvijas čempionāta standartiem. Ceram, ka tuvākajos gados arī Preiļos notiks kāds no Latvijas BMX čempionāta posmiem. BMX trase Preiļos izveidota pirms gada ar Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu programmas projekta „BELLA DVINA 2” atbalstu.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 19.07.2014.