Nacionālie bruņotie spēki aicina pieteikties Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītajā velobraucienā

22.07.2014.

 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties velobraucienā par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai, kopumā nobraucot 260 kilometru garo Baltijas ceļa posmu Latvijā.
Velobrauciens tiks uzsākts 23.augustā plkst.9:50 no Igaunijas robežas un plkst.15:00 no Lietuvas robežas, savukārt noslēgsies plkst.20:00 pie Kongresu nama Rīgā.
Ikviens interesents laipni aicināts pieteikties pie sev interesējošā posma atbildīgā Nacionālo bruņoto spēku pārstāvja līdz 1.augustam, elektroniski atsūtot savu vārdu, uzvārdu, vecumu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, kā arī informāciju par starta vietu. Paredzēts, ka brauciena  dalībnieki, kas pieteiksies savlaicīgi, iespēju robežās,  tiks nodrošināti ar  velobrauciena krekliņu ar Baltijas ceļa simboliku.
Posms no Lietuvas robežas līdz Kongresu namam būs 84 kilometru garš un sadalīts 8 starpposmos, bet posms no Igaunijas robežas līdz Kongresu namam paredzēts 176 kilometru garumā un sadalīts 17 starpposmos. Katra starpposma vidējais attālums būs 10 km, vidējais ātrums 18 km/h.
Pasākumā kā brauciena dalībnieki iesaistīsies karavīri, zemessargi un jaunsargi, kā arī policisti, robežsargi un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji.
Bruņotie spēki un Valsts policija atgādina, ka aizsargķiveres brauciena laikā ir obligātas un nepieciešams līdzi ņemt autovadītāja vai velosipēda vadītāja apliecību. Bērni līdz 14 gadu vecumam drīkst piedalīties velobraucienā tikai kopā ar vecākiem, savukārt jauniešiem no 15 līdz 18 gadu vecumam līdzi jābūt rakstiskai vecāku atļaujai.
Pasākumu organizē Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm – Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī Latvijas Pašvaldību savienību.
Pieteikšanās kontaktinformācija dalībai skrējienā www.sargs.lv.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335254
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.