Jasmuižā talko un svin muzeja 50. dzimšanas dienu

23.08.2014.

23. augustā, atzīmējot Raiņa muzeja „Jasmuiža” piecdesmito dzimšanas dienu, ikviens bija aicināts piedalīties Jašas upītes sakopšanas talkā un sveikt Raiņa jaunu dienu zemi – „Jasmuižu” – jubilejā.

Talcinieku pulciņš nebija liels, bet darbs veicās raiti, lietus čaklos darba darītājus iztraucēja tikai vienreiz, kad varēja nedaudz atvilkt elpu un iemalkot siltu tēju vai kafiju.  Talkā piedalījās Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte, Raiņa un Aspazijas muzeja galvenā speciāliste Gaida Jablovska, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece, Jasmuižas muzeja vadītāja Solvita Brūvere un Solvitas mamma Anna Brūvere, Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs un sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle, A. Čaka memoriālā dzīvokļa – muzeja direktore Antra Medne, Valsts valodas centra kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis, keramiķis Viktors Ušpelis no Rēzeknes, Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova, pārstāvji no Balviem, muzeja draugi no vietējā -Aizkalnes pagasta: Ziedonis un Baiba, Lilija, Māris, Aivars, Daumants, un arī skolotāja Inguna no Rīgas. 

Talcinieki bija gandarīti par paveikto darbu, kas kārtējo reizi parādīja, ka ar labu gribu var izdarīt daudz. Jašas upes krasti muzeja teritorijā tika atbrīvoti no kokiem un zariem, tika izpļauta zāle, iztīrīts un atjaunots Jašas ūdenskritums. 

Pasākuma otrā daļa notika muzeja sarīkojumu zālē. Rita Meinerte pateicās ikvienam muzeja atbalstītājam, teica paldies par piedalīšanos Jasmuižas sakopšanas talkā, dāvināja grāmatas. Īpašs paldies izskanēja muzeja darbiniecēm un kolektīva vadītājai Solvitai Brūverei. Klātesošie ar dāvaniņām, ziediem un dzejas rindām sveica Jasmuižas kolektīvu muzeja jubilejā. Solvita Brūvere savukārt pateicās ikvienam, kurš atbalsta Jasmuižas pastāvēšanu un attīstību, nāk ar idejām un palīdz ikdienā.  Pasākums izdevās emocionāls un netradicionāls, jo vēlāk varēja dziedāt un griezt danci Jāņa Zieda – Ziediņa mūzikas pavadījumā.

Ar laba vēlējumiem muzejam jubilejā noslēgusies otrā Jasmuižas teritorijas sakopšanas talka. Līdz nākošajam gadam, kad mūsu tautas dižgaram Rainim svinēsim 150. dzimšanas dienu, Raiņa jaunu dienu zemi vēlamies padarīt vēl skaistāku, tāpēc muzeja darbinieki aicinās uz nākošo talku. Sekosim informācijai, afišām un atbalstīsim Jasmuižu !

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 23.08.2014.