Neesiet pārdroši: vakar no ūdenstilpnēm izcelti 5 noslīkušie

10.07.2014.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.jūlija plkst. 6:30 līdz 9.jūlija plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu. Kopumā dzēsti 16 ugunsgrēki, veikti 26 glābšanas darbi, bija arī astoņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēluši piecus noslīkušos, no tiem vienu pusaudzi.

Vakar no rīta ugunsdzēsēji glābēji Stopiņu novada karjerā veica zemūdens meklēšanas darbus un apmēram 10 metru attālumā no krasta atrada svētdien pazudušo 38 gadus veco vīrieti.

Ap pulksten vieniem dienā VUGD saņēma informāciju no aculieciniekiem, ka Jelgavas novada Staļģenē Lielupes upē bērns ir pazudis zem ūdens un vairs nav redzams. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja upes akvatoriju gan ar motorlaivas palīdzību, gan veicot zemūdens meklēšanas darbus. Ņemot vērā upes lielo straumi, tikai pēc vairākkārtējas upes gultnes pārmeklēšanas piecu stundu garumā, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās atrast noslīkušo 15 gadus veco zēnu.

          Tajā pašā laikā Rīgas ugunsdzēsēji glābēji izbrauca uz Stopiņu novada Ulbrokas ūdenskrātuvi, kur pēc iedzīvotāju teiktā vīrietis esot iegājis ūdenī un nav atgriezies. Veicot zemūdens meklēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji atrada nolīkušo apmēram 45 gadus veco vīrieti un nogādāja viņu krastā.

          Ap astoņiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Grobiņā Pilskalna dīķī ir noslīcis vīrietis. Ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 45 gadus veco vīrieti un nogādāja krastā.

          Neilgi pirms deviņiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Olaines novadā dārzu kooperatīvā ir pazudis 72 gadus vecs vīrietis, kurš pirms tam bija nolēmis doties peldēties. Ugunsdzēsēji glābēji veica dīķa pārmeklēšanu un noslīkušo atrada apmēram 10 metru attālumā no krasta.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina svarīgākās drošības prasības, kas jāņem vērā, lai atpūta pie ūdeņiem nebeigtos ar traģēdiju. Šajā karstajā laikā visbiežākais noslīkšanas iemesls ir strauja ieiešana aukstā ūdenī, peldēšanās alkohola reibumā un savu spēku pārvērtēšana.

ATCERIETIES!

 • Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās!
 • Nepeldieties viens! Nepeldies stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā!
 • Nepārvērtējiet savus spēkus!
 • Ja esat pārkarsis saulē, ūdenī ejiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampjus vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumus.
 • Vizinoties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, obligāti uzvelciet glābšanas vesti.
 • Bērniem atļauts ūdenī spēlēties ar piepūšamām rotaļlietām, ja pieaugušais atrodas ūdenī starp krastu un dziļumu.
 • Ja bērns ūdenī atrodas dziļāk par jostasvietu, tad ar viņu nepārtraukti jāuztur vizuālais kontakts.
 • Piemājas baseinos neatstājiet peldošas rotaļlietas, kas piesaista mazuļa uzmanību.

 

AIZLIEGTS:

 • Peldēties alkohola reibumā!
 • Lēkt ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta, ja neesat izpētījis ūdenstilpnes gultni.
 • Atstāt bērnu pagalmā bez pieskatīšanas, ja tajā ir ūdenstilpne. To vēlams norobežot tā, lai bērns neiekristu.

KĀ PALĪDZĒT?

 • Slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā satvert cietušo un izvilkt viņu krastā. Vienlaicīgi parūpējieties par savu drošību, izmantojot kādu peldlīdzekli (piem.bumbu, piepūšamās rotaļlietas utml.).
 • Slīcējam var sniegt palīdzību no krasta, pametot virvi vai kādu peldošu priekšmetu, kas palīdzētu noturēties virs ūdens.

Nelaimes gadījumā nekavējoties izsauciet glābējus pa tālruni 112, pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas. Glābēji jāsagaida un jānorāda cietušā atrašanās vieta!

Sagatavoja:
Viktorija Gribuste
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.gribuste@vugd.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.