29. augustā Preiļu KN koncertuzvedums “Teleports”

29.08.2014.

KoncertUZDEVUMS “TELEPORTS”!

Valters Pūce, čells, 

Artūrs Cingujevs, klavieres

Hamidreza Rahbaralam, dafs/balss (Irāna)

Dace Pūce, videogleznas

Pianists Artūrs Cingujevs un čellists Valters Pūce kopā ar irāņu dafa spēles meistaru Hamidrezu Rahbaralam, piedāvā aizraujošu  koncertUZDEVUMU „TELEPORTS”. Tas vienlaikus ir koncerts ar režiju un kultūrizglītojošs “uzdevums”, kas aizrauj mākslas žanru mijiedarbē. Koncertam ir speciāli veidota programma, kā arī  Daces Pūces videogleznas.

Programmā: A.Pērts, P. Vasks, L.van Bēthovens, F.Gulda, N.Kapustins, A.Pjacolla

Valtera Pūces un Artūra Cingujeva muzikālās savienības  pirmsākumi meklējami vairāk kā 10 gadus senā pagātnē satiekoties Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Sajūtot radniecīgu domāšanu un muzikālo izpratni izveidojās duets, kas pēc daudziem studiju gadiem ārzemēs atkal apvienojās, lai sniegtu koncertus.

Kā pirmais šī dueta projekts ir koncertuzdevums Teleports, kas ir netradicionāls, multimediāls un mūsdienīgs klasiskās mūzikas pasniegšanas veids. Ar mūziķu virtuozi niansēto priekšnesumu un Daces Pūces videogleznu palīdzību tiek radīta noskaņa, palīdzot klausītājam aizceļot citā laikā un telpā.

Spožus panākumus un neviltotu atzinību Teleports ieguva 2012.gada septembrī klasiskās mūzikas mīļotāju un mākslas gardēžu aprindās Briselē un Lietuvā.

Pavisam jauna ir sadarbība ar slaveno irāņu dafa spēles meistaru Hamidrezu Rahbaralam, kura temperementīgais ritms caurstrāvo kaislīgās melodijas!

ARTŪRS CINGUJEVS (klavieres)

Artūrs Cingujevs  –  pirmo uzvaru guvis Francijā deviņu gadu vecumā, kad mācījies P. Jurjāna bērnu mūzikas skolā pie E. Strazdiņas un A. Mežgaiļa, iegūstot Grand Prix konkursā Concours Musical de France. A. Cingujevs ir absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, apmeklējis slavenu pedagogu; L.Bermana, V.Kraiņeva, D.Merlē u.c. meistarklases, kļuvis par vairāku starptautisku konkursu laureātu, koncertējis kopā ar komponistu – diriģentu K. Penderecki, I.Galanti, L.Korsiju, N.Raduloviču, V.Sareiku, u.c.

Artūrs ir sniedzis koncertus Eiropā “New Master on Tour”, ko organizēja “The International Holland Music Sessions”- viens no koncertiem notika Amsterdamas Concertgebouw zālē. Ir veikts CD koncerta ieraksts Brēmenes Glocke zālē, izpildot R. Šūmaņana Klavierkoncertu a mol un P. Čaikovska klavierkoncertu.

Artūrs Cingujevs ir vadījis meistarklases Krievijā, Šveicē, kā arī Latvijā “Daudzveidīgas mācību metodes profesionālā vidējā izglītības programmā Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle” ESF projekta “Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība” ietvaros. Projektā tika uzaicināti tādi kā; prof. D.Merlet (Francija), V. Nosina (Krievija), K.Lifšits (Šveice), D.Joffe (Vācija) – tika izdots meistarklašu DVD.

No 2013. gada piedalās festivāla “Summertime” organizēšanā un ir konkursa “Ineses Galantes Talanti.lv” projekta vadītājs.

Artūrs Cingujevs ir absolvējis P.Čaikovska Maskavas Valsts konservatoriju ar zelta medaļu un aspirantūru pie profesores Eliso Virsaladzes. Kā arī absolvējis maģistratūru Šveicē “Master Specialized Music Performance” Bernes Mākslu augstskolā. Uzstājies tādās zālēs kā: Amsterdamas Concertgebouw, Prāgas Rudolfinum, Parizes Invalidu nama Salon d’Honneur, Brēmenes Glocke, u.c. Piedalījies koncertos un festivālos Baltijas valstīs, Vācijā, Francijā, Polijā, Zviedrijā, Holandē, Čehijā, Slovākijā, Šveicē un Krievijā.

VALTERS PŪCE (čells)

Valters Pūce absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur studējis pie Eleonoras Testeļecas. Valters mācījies arī Fēliksa Mendelsona Bartoldi Mūzikas un mākslas augstskolā Leipcigā pie profesora Pītera Bruna. Šobrīd viņš ieguvis maģistra grādu Briseles Karaliskajā mūzikas Akadēmijā pie prof. Jeroena Reullinga. Savu prasmi Valters papildinājis pie atzītiem čella spēles meistariem — Fransa Helmersona, Mišas Maiska, Maksima Utkina, Bernarda Grīnhausa un Tilmana Vika.

Kā aktīvais dalībnieks piedalījies Kronbergas Akadēmijas meistarklasēs. Valters piedalījies arī atsevišķos muzikālos projektos, sadarbojies ar gruzīnu etnodžeza grupu The Shin, ansambli Marana, koncertējis kā solists kopā ar diriģentiem Normundu Šnē, Andri Veismani, Andri Vecumnieku, u.c.. Paralēli čella spēlei Valters ir grupas DaGamba orģināldarbu autors.

HAMIDREZA RAHBARALAM (Irāna)

Virtuozs un nepārspēts dafa spēles meistars Hamidreza Rahbaralam no Šīrāzas (Irāna) nav pirmo reizi Latvijā, viņa koncerti notiek skatītāju pilnās zālēs gan šeit, gan Irānā, Taizemē, Indijā, Turcijā. Viņš izcili spēlē arī uz citiem retiem mūzikas instrumentiem: sitāras, tanbura, džambas. Viņš nevar iedomāties savu dzīvi bez pasniedzēja darba un dalās savā meistarībā kā Irānā (Ahoor starptautiskajā institūtā, Dosar mūzikas skolā), tā Latvijā. Hamidreza ir strādājis ar vairākiem mūzikas kolektīviem “Sema in Fire”(“Sama dar Atash”), “Biston tanbour players” (“Tanbour navazane Biston”), ”Boys” (“Goran”), “Dosar”. Viņa mūzika aizrauj un ved sev līdzi klausītājus. Viņā var klausīties bezgalīgi, kā var klausīties vēja šalkās, Baltijas jūras čukstos, ūdenskrituma šalko

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.