Stomatologi: Bērniem jāizmanto iespēja apmeklēt zobārstu par brīvu

27.06.2014.

Vasara ir laiks, kad bērni un jaunieši izbauda brīvdienas un atpūšas no saspringtā mācību laika. Nenoliedzami, viens no lielākajiem bērnu vasaras priekiem ir saldējums un dažādi citi našķi, kas, nenoliedzami, atsaucas arī uz bērnu zobu veselību. Rūpes par zobiem sākas jau agrā vecumā, līdz ar to vecākiem būtu pastiprināti jāuzrauga bērnu mutes higiēna, kā arī jāmācā bērniem pašiem rūpēties par savu veselību, jo nereti mazie nebēdņi cenšas izvairīties no šī visnotaļ svarīgā ikdienas rituāla, kā zobu tīrīšana. Agrīnā vecumā ļoti svarīga ir bērna vecāku attieksme pret zobu kopšanu, kas veido vispārējo bērna priekšstatu par zobārstniecību.

Veselības centrs „Adoria” aicina vecākus pievērst uzmanību savu bērnu mutes higiēnai un veselībai, lai jau bērnībā nerastos nopietnas zobu problēmas, kuras var ietekmēt turpmāko mutes veselības stāvokli. „Vecāku aizņemtība, nepareiza zobu tīrīšana un lielā bērnu kāre pēc saldumiem bieži vien ir galvenaie iemesli, kāpēc maziem bērniem nākas pavadīt laiku zobārstniecības kabinetā. Jaunie piena zobi nav tik stipri, tāpēc tie dažādu faktoru ietekmē bojājas. Priecē, ka ir vecāki un vecvecāki, kuri, neskatoties uz bērna bailēm, regulāri ved uz centru, lai pārbaudītu jaunos zobus”, apgalvo veselības centra “Adoria” zobārste Līga Štagare. Zobārsta apmeklējums ne tikai ļauj uzlabot zobu stāvokli, bet arī sniedz iespēju noskaidrot, kā pareizi rūpēties par zobiem tupmāk.

Sākt mutes dobuma kopšanu ieteicams jau ar pirmo piena zobu parādīšanos. Sākumā šo pienākumu uzņemas vecāki, taču bērniņam kļūstot vecākam ir jāsāk paskaidrot, cik svarīgi ir regulāri un pareizi tīrīt zobus. Vajadzības gadījumā ir iespēja vērsties arī pēc palīdzības pie bērnu stomatologa. Pieredzējuši ārsti pastāstīs bērnam par pareizu zobu tīrīšanas tehniku saprotami, interesanti un aizraujoši.

Ļoti svarīgs nosacījums veselīgiem zobiem ir pareizs uzturs. Galvenais bērnu un pusaudžu zobu ienaidnieks ir saldie un skābi saturošie gāzētie dzērieni. Nepareizs uzturs kopā ar sliktu mutes dobuma higiēnu neapšaubāmi radīs zobu saslimšanas un izjauks bērna organisma līdzsvaru kopumā.

Veselības centrs piedāvā zobārstniecības pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Jaunās zobārstniecības iekārtas padara zobu labošanas procesu nesāpīgāku, līdz ar to bērniem pamazām pazūd bailes un nepatika pret procedūrām. Rūpēs par mūsu jaunatnes veselību, veselības centrs “Adoria” ir gatavs rast iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam nodrošināt zobu aprūpi bez maksas. „Adoria” aicina savlaicīgi pievērsties bērna veselībai un izmantot vasaras brīvlaiku, lai atnāktu uz bezmaksas pārbaudēm, kā arī saņemt konsultācijas no centra zobārstiem.

Vienmēr esat laipni gaidīti veselības centrā ADORIA,
Aleksandra Čaka iela 70-3, Rīga, LV-1011,
tālrunis: 67315000, fakss: 67847097, e-pasts: info@adoria.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 27.06.2014.