Studentu Jāņu nometne Latgalē – jau šonedēļ!

21.06.2014.

Mūsdienās daudz tiek runāts par toleranci, atšķirīgu uzskatu un dzīvesveidu pieņemšanu, taču kādēļ to joprojām tik grūti īstenot? Kādēļ tik izaicinoši šķiet savā pulkā iekļaut cilvēkus, kuri izskatās vai uzvedas citādi? Kādēļ negribas akceptēt pretējus viedokļus? Un galu galā – kādēļ tik grūti ir pieņemt pašam sevi, ar savām īpatnībām un vājībām? Par to domāsim nometnē „Cik studentu, tik Juoņu”, kas no 21. līdz 24. jūnijam norisināsies Latgales pusē.

Nometnes galvenais runātājs būs kustības „Īsta mīlestība gaida” lektors, bijušais sportists un pedagogs Ulvis Kravalis. Uzrunās dzirdēto studenti varēs pārrunāt diskusiju grupās latviešu un angļu valodā. Nometnes dalībniekiem būs iespēja atpūsties dažādās radošajās darbnīcās – ievingrināt roku keramikas, aukstā marmora un otrreiz lietojamo materiālu mākslā, apgūt publiskās uzstāšanās prasmes, vērot putnus un mācīties amerikāņu softbolu. Tāpat notiks dažādi semināri par attiecībām, vērtībām, laika plānošanu u.c.

Nometnes kulminācija 23. jūnijā būs pārgājiens visas dienas garumā un gada īsākās nakts svinības. Mēs piedāvājam jauniešiem alternatīvu Jāņu svinēšanas veidu – bez alkohola un citām apreibinošām vielām.

„Cik studentu, tik Juoņu” ir daļa no jauniešu iniciatīvas projekta „Korpuss S nav vientuļa sala”, kas tapis sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu „Jaunatne darbībā”. Projekta mērķis ir vairot toleranci sabiedrībā, palīdzot atšķirīgu pārliecību jauniešiem dažādos Latvijas reģionos izprast vispārcilvēciskas vērtības un neformālā vidē iegūt jaunas zināšanas un pieredzi.

Nometni rīko Latvijas Kristīgā Studentu brālība (LKSB) – starpkonfesionāla biedrība ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Kopš 1993. gada LKSB organizē diskusiju grupas, seminārus un lekcijas, kā arī tematiskas nometnes visā Latvijā. „Viennozīmīgi varu teikt, ka LKSB ir nozīmīgs, Dieva radīts, veidots un uzturēts projekts. To raksturo nepaļaušanās liberāli sekulārajām tendencēm un dažādu sektu ietekmēm, stabila uzticība vadošo kristīgo konfesiju galvenajiem ticības postulātiem,” norāda katoļu priesteris Ilmārs Tolstovs.

Nometne „Cik studentu, tik Juoņu” notiks Stirnienes pamatskolas telpās, Stirnienes muižā, Varakļānu novadā. Nometne paredzēta jauniešiem no 18 gadu vecuma.

Papildu informācija un pieteikšanās LKSB mājas lapā www.lksb.lv.

Dalības maksa – 15 eiro (10,54 lati).

Informāciju sagatavoja:
Rita Špune
rita.spune@gmail.com

Pēdējās izmaiņas: 21.06.2014.