SIA „Preiļu saimnieks” vasarā strādās skolēni

12.06.2014.

Piedāvājot iespēju skolēniem vasaras brīvlaiku pavadīt lietderīgi un izmantot laiku ne tikai atpūtai, bet arī nopelnīt, SIA „Preiļu saimnieks” jūlijā un augustā iesaistīsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) aktīvā nodarbinātības pasākuma ”Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanā un piedāvās skolēniem darbu zaļās zonas un apstādījumu sakopšanas darbos un citos ar labiekārtošanu saistītos darbos.

NVA darbam vasarā var pieteikties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem. 15-16 gadus veci jaunieši strādās 6 stundas, 17-18 gadus veci jaunieši strādās 7 stundas, bet jaunieši vecumā virs 18 gadiem strādās 8 stundas. Viena skolēna nodarbinātības ilgums ir viens mēnesis (jūlijs vai augusts). SIA „Preiļu saimnieks” mēnesī nodarbinās līdz 10 skolēniem. Darba alga noteikta minimālās darba samaksas apmērā – 320 eiro mēnesī. NVA darba devējam nodrošina dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, bet otru pusi algas skolēnam maksās SIA „Preiļu saimnieks”, arī nodokļus no darba algas nomaksā darba devējs.

Skolēniem stājoties darbā, obligāti jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (pase vai dzimšanas apliecība), ja skolēns ir nepilngadīgs, jābūt vecāku iesniegumam, kurā piekrīt skolnieka nodarbināšanai, jāiesniedz ārsta izziņa, kurā norādīts, ka skolēna veselības stāvoklis ir atbilstošs algota darba veikšanai. Stājoties darba attiecībās jābūt nokārtotai Valsts ieņēmumu dienesta darba grāmatiņai un jāsakārto jautājums par nodokļu atvieglojumiem. Neskaidrību gadījumā var sazināties ar SIA „Preiļu saimnieks” Personāla daļas vadītāju Ināru Petrovu pa tel. 65381152.

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 12.06.2014.