Ar LMT atbalstu Preiļu novadā tiks uzlabota vietējo iedzīvotāju sociālā dzīve

10.06.2014.

Otrdien, 10.jūnijā, Preiļu novada kultūras centrā norisinājās svinīga apbalvošanas ceremonija, kuras laikā tika paziņoti pieci „Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projekta “LMT Latvijai” konkursa uzvarētāji. Pateicoties LMT piešķirtajam finansējumam, Preiļu novadā tiks ierīkoti divi jauni bērnu rotaļu un atpūtas laukumi, mūsdienīgi labiekārtota bibliotēka, uzstādīta signalizācija Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrā un izveidota jauna folkloras kopa.

 

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās LMT viceprezidents Gunārs Danbergs, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, LMT klientu centra „Rēzekne” pārstāve Ārija Gutāne un projekta finālisti.

 

„Jau trešo gadu atbalstot dažādu sociāli nozīmīgu projektu realizāciju dažādās Latvijas pilsētās, ir gandarījums, ka reģionos ir tik aktīvi un darboties griboši cilvēki. Paldies Preiļu novada iedzīvotājiem par aktivitāti un aizrautību, kas apliecina- lai paveiktu nozīmīgas lietas, reizēm ir vajadzīgs pavisam maz. Jūsu novadā dzīvo sabiedriski aktīvi cilvēki un īsti darītāji, kas apliecinājuši – ar entuziasmu iespējams sasniegt šķietami nesasniedzamus mērķus,” sacīja LMT viceprezidents Gunārs Danbergs.

 

Projektā “LMT Latvijai” varēja piedalīties ikviens Preiļu novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona un tā mērķis ir sniegt iedzīvotājiem iespēju īstenot svarīgas un nozīmīgas ieceres, padarot sakoptāku vidi, dažādojot sabiedriskās dzīves aktivitātes un veicinot savas pilsētas izaugsmi.

 

„Gandarījums, ka tiks realizēti vairāki projekti ne tikai pilsētā, bet arī novada teritorijā. Paldies visiem, kuri piedalījās un izrādīja iniciatīvu sabiedriski nozīmīgu projektu konkursā. Mūsu novadā vienmēr dzīvojuši aktīvi un darboties griboši iedzīvotāji, kuriem rūp vide sev apkārt. Vēlos iedrošināt arī citus, jo tikai darot iespējams paveikt nozīmīgas lietas,” sacīja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

Pirmajā konkursa kārtā projektus vērtēja LMT un pašvaldības žūrija, otrajā kārtā uzvarētājus un finansējuma saņēmējus noteica paši iedzīvotāji, balsojot elektroniski portāla Delfi.lv speciāli izveidotajā sadaļā, aizpildot balsošanas anketas Preiļu pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā uz vietas un LMT klientiem tika sniegta iespēja balsot arī portālā m.lmt.lv un ar īsziņas palīdzību.

No visiem saņemtajiem 13 pieteikumiem iedzīvotāju balsojumam tika nodoti visi projekti. Apkopojot elektronisko un klātienes balsojumu, noteikti pieci konkursa uzvarētāji, par kuriem kopumā nodotas vairāk nekā 2500 balsu.

“LMT Latvijai” uzvarējušie pieci projekti Preiļu novadā:

  1. Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana. Plānots ierīkot rotaļu laukumu Preiļu novada Saunas pagasta Smelteru ciemā. Rotaļu laukumu varētu izmantot arī tie bērni, kuri pēc mācību stundām skolā gaida autobusu, lai nokļūtu mājās. Daudzi ciema bērni vakaros pulcējas vietējā autobusa pieturā, tāpēc rotaļu un atpūtas laukums būtu laba un droša vieta brīvā laika pavadīšanai.

Projekta iesniedzējs: Salas pamatskola.

Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

  1. Mūsdienīga bibliotēka – izglītotas sabiedrības garants. Projekta ietvaros Preiļu galvenās bibliotēkas vajadzībām plānots iegādāties 3 dažādu operētājsistēmu planšetdatorus un 2 e-grāmatas lasītājierīces, kas ļautu individuāli apmācīt reģiona bibliotekārus un apmeklētājus jaunāko IT lietošanā.

Projekta iesniedzējs: Preiļu novada galvenā bibliotēka.

Piešķirtais finansējums 1974 eiro.

  1. Pelēčos folkloras kopai būt! Folklora – tā ir mūsu tautas bagātība, mūsu identitātes atslēga, nedrīkstam to atstāt novārtā, nedrīkstam ļaut to aizmirst. Projekta veidotāji vēlas izveidot Pelēču pagastā folkloras kopu, kura sevī spētu apvienot paaudžu mijiedarbību, stiprinātu vietējo piederības sajūtu un patriotiskās jūtas. Lai folkloras kopa spētu pastāvēt, tai ir nepieciešami mūzikas instrumenti, jo bez tiem folkloras kopas darbība nav iedomājama.

Projekta iesniedzējs: Biedrība “Nīdermuižas draudze”.

Piešķirtais finansējums: 1809, 15 eiro.

  1. Rotaļu laukuma izveide Aizkalnes ciematā. Aktivitātes svaigā gaisā ir būtiska bērnu ikdienas sastāvdaļa, kā arī pamats labai veselībai. Iespēja darboties mūsdienīgā un drošā laukumā ir katra bērna sapnis, arī to bērnu, kuri dzīvo vai ciemojas Aizkalnē.  Projekta iesniedzēji vēlas izveidot spēļu laukumu, kas būtu ne tikai prieks bērniem, bet arī vidi uzlabojošs objekts. Turklāt laukumiņš pildītu arī izglītojošu funkciju.

Projekta iesniedzējs: Anita Gāga.

Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

  1. Signalizācijas ierīkošana un dūmu detektoru uzstādīšana Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centra (PAKAC) telpās. Preiļu novada jaunieši vēlas radošas nodarbības un kvalitatīvas mūzikas vakarus pavadīt ugunsdrošās un apsargātās telpās. Uzstādot signalizāciju un dūmu detektorus, biedrība parūpēsies par apmeklētāju, biedru un aparatūras drošību, kas sekmēs nodarbību daudzveidību, pasākumu kvalitāti un cilvēku labsajūtu atrodoties PAKAC’ā.

Projekta iesniedzējs: Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs.

Piešķirtais finansējums: 1046,89 eiro.

 

Plašāka informācija par “LMT Latvijai” pieejama šeit: http://www.delfi.lv/novados/lmt-latvijai/

 

Par „LMT Latvijai”

 Jau trešo gadu “Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pilsētas attīstībā, piedāvā iespēju piedalīties projektā “LMT Latvijai”. Šogad “LMT Latvijai” piedalās astoņas pilsētas – Talsi, Tukums, Preiļi, Saldus, Bauska, Līvāni, Ogre un Valka. Mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei.

Papildu informācija:

Valdis Jalinskis

Latvijas Mobilais Telefons

Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Tālr. 29248645,

e-pasts: valdis.jalinskis@lmt.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 10.06.2014.