14. jūnijā Preiļu Romas katoļu baznīcā Liepājas zvanu kora „Campanella” bezmaksas koncerts

14.06.2014.

Komunistiskā genocīda piemiņas dienā Preiļu politiski represēto biedrība un Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs realizē Nodibinājuma Viduslatgales pārnovadu fonds finansiāli atbalstītu projektu „Zvani piemiņai”, kura ietvaros 2014. gada 14. jūnijā plkst. 17.00 Preiļu Romas katoļu baznīcā notiks Liepājas zvanu kora „Campanella” bezmaksas koncerts.

Zvanu kora „Campanella” zvanu mūzika vienmēr ir saviļņojoša un aizskar sirdi. Zvani izsenis ir īpaši – tie, zvanīdami baznīcas torņos, vieno zemi ar debesīm. Zvanu koris daudz koncertē gan Latvijā, gan arī ārzemēs – Vācijā, Polijā, Francijā, Zviedrijā, Lietuvā. Šī būs pirmā reize, kad tas uzstāsies Preiļos.

Zvanu spēles tehnika ir ļoti specifiska: katrs spēlētājs (zvanu korī viņu ir 12) atbild par 3 – 4 skaņām, kas jānospēlē īstajā laikā un vietā, tādēļ līdztekus muzikālajām dotībām, ir nepieciešamas arī laba reakcija un prognozējoša muzikālās partitūras pārredzēšana.

Liepājas zvanu kora „Campanella”  mērķis ir veicināt cilvēku interesi par zvanu ansambli kā netradicionālu muzicēšanas veidu, popularizēt klasisko mūziku, piesaistot jaunatnes interesi, kā arī organizēt klasiskās mūzikas Latvijā un ārpus tās.

Liepājas zvanu koris dibināts 1999.gadā pie Liepājas Metodistu draudzes, kad pie viņiem viesojās metodisti no ASV Detroitas draudzes un uzdāvināja zvanu komplektu – 3 oktavas. Sākumā zvanu koris strādāja pie Liepājas metodistu draudzes, bet, pieaugot muzikālajām prasībām, ar mācītāja A.Vīksnas atļauju zvani sāka strādāt pie Liepājas Mūzikas vidusskolas. Zvanu kora dibinātājs un skaņdarbu aranžētājs ir Miervaldis Ziemelis, bet pēc aiziešanas no darba Mūzikas vidusskolā, kori vada Astra Ziemele.
Laika gaitā ir izspēlēti daudzi skaņdarbi – garīgā mūzika, klasika, tautas mūzika, populāra mūzika u.c. Ir palielinājies arī zvanu skaits – no 37 zvaniem sakumā līdz 42 pašlaik – tas ir 3,5 oktavas, kas ievērojami paplašina zvanu spēles iespējas.
Zvanu koris daudz koncertē – gan Latvija, gan arī ārzemēs. 2008.gada ir sniegti vairāk kā 50 koncerti, no kuriem nozīmīgākie ir Ziemassvētku koncerts Rīgas Doma baznīcā, piedalīšanās Vecrīgas torņu mūzikas koncertos, kā arī kuplināti Latvijas Dziesmu svētku pasākumi.
2008. gada adventes laikā zvanu koris sniedza koncertu Latvijas Radio 3 Klasikas studijā, kas bija dzirdams arī radio tiešajā translācijā.
2009. gada rudenī zvani devās nedēļu garā koncerttūrē pa Poliju, kur tika sniegti apmēram 30 koncerti vienā nedēļā, kā arī ierakstīts CD.
Zvanu koris ne vienu reizi vien ir paviesojies arī televīzijā – gan LNT rīkotajā šovā ”Zvaigžņu Lietus 2”, gan populārajā TV3 šovā „Koru kari”, kā arī vēlāk tika saņemts uzaicinājums piedalīties Lietuvas šovā ”Choru Karai”
Laika gaitā zvanu korim ir izveidojusies ļoti cieša sadarbība un draudzība ar komponistu Jāni Lūsēnu. 2009.gada ziemā ar koncertprogrammu ”Zelta Sirds” tika apbraukāta teju visa Latvija.
2010. gada pavasarī zvani ciemojās Lietuvā, kur 6 dienās tika sniegti apmēram 20 koncerti. Ir sniegti daudzi citi neaizmirstami koncerti, visus nav iespējams uzskaitīt.
Šoreiz tiekamies Preiļos.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.