Preiļos zied Labestības puķudobe

30.05.2014.

Preiļos, Aglonas un Kalnu ielas krustojumā Swedbank un ziedot.lv organizētās Labestības dienas ietvaros labiekārtota puķu dobe, informē Swedbank Preiļu filiāles vadītāja Iveta Stare. Iedzīvotāju iniciēta puķu dobes izveide ir viens no pasākumiem, kas apliecina Preiļu iedzīvotāju gatavību brīvprātīgi iesaistīties sabiedrības līdzdalības pasākumos.

Iveta Stare pastāstīja, ka Labestības dienas ietvaros sirds formas puķu dobes izveidotas Rīgā un Jelgavā, tā šķitusi laba ideja, ko realizēt savā pilsētā. Pirms trim gadiem ar Preiļu novada domes un Swedbank finansējumu tika sakārtots apstādījumu laukums Aglonas un Kalnu ielas krustojumā. Visgrūtākais bija puķu dobes iekārtošana pirmajā gadā, toreiz ideju ar savu brīvprātīgu darbu atbalstīja daudzi preilieši. Vispirms tika iestādīti daudzgadīgie augi un mazās tūjas, kas veido uzrakstu „Preiļi”, taču ir atstāta vieta arī viengadīgo puķu stādījumiem, ko jāatjauno katru gadu, un te paveras iespēja improvizācijai. Šogad iestādītas samtenes, saulespuķes, salvijas, pelēkās krustaines un citas vasaras puķes.

Iveta Stare paldies saka Sandrai Ozolai ar ģimeni un Aleksandrai Jonānei, kuras katru gadu brīvprātīgi piedalījušās ar savu darbu. „Es ceru, ka puķu dobe šeit būs vienmēr. Mani pārņem prieks, kad es redzu laukumu sakārtotu un skaistu. Paldies jāsaka SIA „Preiļu saimnieks”, kas puķu dobi kopj visu vasaru, ravē un laista. Labas idejas piepildās vienmēr, un ne katrreiz tam vajag lielus finansiālos ieguldījumus.” Labestības dienas pasākumos var iesaistīties ikviens, organizējot kādu atbilstošu aktivitāti.

Labestības dienas noslēgums ir 1. jūnijā, bet visu maiju Swedbank filiālēs norisinājās ziedojumu vākšana smagi slimu bērnu ārstēšanai. 

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 30.05.2014.