Plenērs „Preilis” Preiļu tirdzniecības centrā „Oga”

07.07.2014.

7. līdz 13. jūlijam laikmetīgās mākslas sezonas „Preilis” ietvaros Preiļos norisināsies mākslas plenērs, kas noslēgsies ar izstādi tirdzniecības centrā „Oga”, Preiļos, Rīgas ielā 4d.

2014. gada maijā ar Andas Lāces personālizstādi „Sākums” Preiļos tika atklāta laikmetīgās mākslas sezona „Preilis”. Tās ietvaros T/C „Oga” līdz gada beigām saviem pircējiem un citiem apmeklētājiem piedāvā Preiļos nebijušu laikmetīgās mākslas programmu: trīs spilgtu mūsdienu mākslinieču personālizstādes, izrādi, keramikas darbnīcu ģimenēm ar bērniem, atvērtās mākslas nodarbības, kā arī vasaras plenēru profesionāliem māksliniekiem un tiem, kas par tādiem sapņo kļūt.

Plenērā piedalīsies un nedēļu Preiļos un pilsētas apkaimē strādās astoņi profesionāli Latvijas mākslinieki: Aija Zariņa, Anda Lāce, Baiba Sprance, Daiga Krūze, Eva Vēvere, Laura Prikule, Raitis Zvirbulis un Zigurds Poļikovs. Mākslinieki pārstāv dažādas paaudzes un mākslas žanrus; visiem kopīga būs plenēra tēma: Preiļu pilsētas identitāte jeb „Kas ir Preiļi?”. Jautājums tīši tiek uzdots tagadnes formā; mākslas darbos vēlamies ieraudzīt pilsētu un tās iedzīvotājus 21. gadsimtā. Neatstāt nepamanītus kultūrvēstures nospiedumus, bet neaizmirst meklēt, kas ir Preiļi šodien.

Plenēra meklējumos aicināti piedalīties arī Preiļu iedzīvotāji. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties kopīgos izbraukumos un meistarklasēs, strādāt studijā kopā ar māksliniekiem, kā arī izlikt darbus noslēguma izstādē. Lai pieteiktos dalībai plenērā – rakstiet Preilim facebook.com vai zvaniet (29953235).

Acinām iepazīties ar Preili tuvāk www.facebook.com/preilis.nelugtais.viesis un www.draugiem.lv/oga/ . Tiekamies „Ogā”!

Dalība plenērā un ieeja izstādē: bez maksas

Izstādes darba laiks: 13.07.2014. – 16.08.2014., katru dienu 08.00 – 22.00

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.