Noslēdzies Preiļu novada čempionāts basketbolā

26.05.2014.

Ar aizraujošu finālspēli noslēdzās Preiļu novada čempionāts basketbolā. Par turnīra čempioniem kļuva komanda Siekaliņas-2! Komandā spēlēja: Jānis Ludāns, Jānis Zukulis, Jānis Brokāns, Nauris Lazda, Edgars Vanags, Guntars Zukulis, Mārtiņš Šmuksts, Jānis Rubīns, Jānis Cišs, Jānis Bernāns, Andris Manuilovs, Jānis Jaudzems, Māris Maļina un Kristaps Maļina. Apsveicam!

Mēneša garumā komandas savā starpā tikās 2 reizes. Pirms pēdējās kārtas spēlēm, trīs komandām Siekaliņas, Riebiņi un Siekaliņas-2 bija līdzīgs punktu skaits. Atšķīrās tikai pārējie rādītāji, kas varēja ietekmēt vietu sadalījumu. Riebiņu komandas pirmā apļa zaudējums ar 39 punktu starpību spēlē pret komandu Siekaliņas-2, liedza tiem pretendēt uz 1.vietu. Savukārt uzvarētājiem radās nopietns handikaps pār pretiniekiem, kas pēdējā spēlē pat pieļāva iespēju zaudēt komandai Siekaliņas ar 42 punktiem. Protams, tas nenotika, jo komandas ir spēkos līdzīgas. To apliecināja arī turnīra finālspēle, kur uzvarētāji tika noskaidroti tikai papildlaikā. Lielāko spēles laiku rezultāts bija līdzīgs. Lielākais punktu atrāviens, ko komandas viena otrai pieļāva bija 5. Spēles galotnē, kad komanda Siekaliņas bija vadībā, tai vajadzēja tikai noturēt bumbu savā pārvaldībā, jo pretinieki nebija sakrājuši piezīmju normu. Tomēr Siekaliņu basketbolisti neizturēja nervu spriedzi un, pieļaujot vairākas kļūdas, pēdējā sekundē ļāva izlīdzināt rezultātu. 5 minūšu papildlaiks aizritēja tādā pat saspringtā gaisotnē. Pat zaudējot labāko spēlētāju, komanda Siekaliņas-2 spēja izraut uzvaru spēlē ar rezultātu 74:72. Tas nozīmē, ka komanda Siekaliņas zaudē ne tikai principiālā spēlē, bet paliek 3.vietā visā turnīrā, Riebiņi iegūst 2.vietu! Komanda Veterāni jau bija nodrošinājusi sev 4.vietu un piektie palika Preiļu Valsts ģimnāzijas basketbolisti.

Čempionāta noslēgumā pirmo trīs vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām un čempioni ar kausu. Katrā komandā tika apbalvoti vērtīgākie spēlētāji:

  1. Siekaliņas_2- Nauris Lazda
  2. Riebiņi- Artūrs Meluškāns
  3. Siekaliņas- Toms Vucāns
  4. Veterāni- Ingars Šņepsts
  5. Preiļu Valsts ģimnāzija- Artis Upenieks

Kā labākais tālmetienu (3-punktu) izpildītājs tika apbalvots Jānis Zukulis komanda Siekaliņas-2. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts Rolands Naglis no Riebiņiem. Tā kā turnīra mērķis bija atjaunot basketbola popularitāti Preiļu novada iedzīvotāju vidū, pie čempionāta atbalstītāju t/c OGA specbalvām, tika visjaunākie basketbolisti Kristaps Upenieks un Mārcis Adamovičs (2000 dz.g), kā arī pieredzi bagātākais spēlētājs Andris Svarinskis (1961 dz.g.) visi komanda Veterāni.

Noslēgumā vēlos pateikties visiem spēlētājiem, tiesnešiem, Preiļu 1.pamatskolas vadībai, apkalpojošam personālam un Preiļu novada domei par veiksmīgi aizvadītu turnīru. Līdz nākamajiem basketbola svētkiem!

TURNĪRA TABULA – FINĀLS (PDF)
TURNĪRĀ VIDĒJI SPĒLĒ GŪTIE PUNKTI (PDF) 
TURNĪRA REZULTATĪVĀKIE SPĒLĒTĀJI (PDF) 
TURNĪRA LABĀKIE 3-PUNKTU METĒJI (PDF) 

Čempionāta galvenais tiesnesis Aldis Upenieks

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.