Šonedēļ pirmās senioru grupas uzsāk Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības

27.05.2014.

Šonedēļ pirmie seniori uzsāk datora un interneta apguvi Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! kursos. Pirmās mācību grupas ir noformētas Jelgavā un datorzināšanas apgūs Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā. Tuvākajā laikā viņiem pievienosies arī seniori citviet Latvijā.

„Pašreiz vairāk nekā puse no 2300 senioriem, kuri pieteikušies Pieslēdzies, Latvija! apmācībām, ir bez priekšzināšanām datora un interneta lietošanā un vēlas tās apgūt no pašiem pamatiem. Tas liecina, ka arvien vairāk Latvijas senioru vēlas iekļauties mūsdienu sabiedrībā un apgūt datorprasmes gan ikdienas lietošanai, gan darba vajadzībām,” skaidro Līga Bite, Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas „Pieslēdzies, Latvija!” vadītāja.

Visvairāk pieteikumu apmācībām šobrīd saņemti no Rīgas un pierīgas reģiona – vairāk nekā 1600, bet katrā novadā – Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē – reģistrējušies vairāk nekā simts dalībnieki vecumā pēc 50 gadiem. Jau vairāk nekā 60 skolotāju ir atsaukušies, lai pašaizliedzīgi un ar entuziasmu piedalītos savas pilsētas un novada iedzīvotāju labklājības uzlabošanā.

Bezmaksas apmācībām aicināts pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās no plkst. 8:00 līdz 21:00 zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv. Zvanot pa norādīto tālruni joprojām aicināti pieteikties arī pasniedzēji. Pieslēdzies, Latvija! apmācības latviešu un krievu valodas grupās notiks visā Latvijā, grupas komplektējot pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai.

Seniori pēc piecdesmit gadu vecuma var izvēlēties apgūt vienu vai vairākus no trim piedāvātajiem apmācību līmeņiem, atbilstoši iepriekšējai pieredzei un prasmēm. Pirmais apmācību līmenis paredzēts tiem, kuri ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 20 tūkstoši senioru. Projekta iniciētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstoši cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties mūsdienu informācijas sabiedrībā.

Sociālā iniciatīva Pieslēdzies, Latvija! ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Papildu informācija:

Līga Bite, Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja

Tālruņi: 670 55 740, 29109944, e-pasts: liga.bite@lattelecom.lv

www.piesledzieslatvija.lv, www.lattelecom.lv

www.Twitter.com/Lattelecom; www.Facebook.com/Lattelecom; www.Draugiem.lv/Lattelecom; www.flickr.com/photos/lattelecom/

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.