Iedzīvotāji aicināti balsot par projektiem Preiļu izaugsmei

26.05.2014.

Pirmdien, 26. maijā sākusies balsošana par „Latvijas Mobilā Telefona”( LMT) rīkotā projekta „LMT Latvijai” iesniegtajām idejām – Preiļuiedzīvotāji kopumā bija pieteikuši 13 projektus, no kuriem žūrija visus darbus izvirzījusi otrajai kārtai un nodevusi iedzīvotāju izvērtēšanai.

„Jau trešo gadu atbalstot noderīgu projektu realizāciju Latvijas pilsētās, izjūtam lepnumu par aktīviem un darboties gribošiem mūsu valsts iedzīvotājiem. Gandarījums, ka reģionu iedzīvotājiem rūp vide sev apkārt, tādēļ LMT ar prieku turpinās iesaistīties dažādos projektos un iniciatīvās, kas vērstas uz Latvijas pilsētu attīstības veicināšanu un valsts kopīgo izaugsmi,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

„LMT Latvijai” mērķis ir īstenot reģionu iedzīvotājiem svarīgas un nozīmīgas ieceres, padarot sakoptāku vidi, dažādojot sabiedriskās dzīves aktivitātes un veicinot savas pilsētas izaugsmi.

„LMT projektu konkurss kārtējo reizi pierādīja, ka Preiļu novada iedzīvotāji izmanto visas piedāvātās iespējas, lai piesaistītu finansējumu kādas interesantas idejas īstenošanai pilsētā vai lauku teritorijās. Iesniegtie projektu pieteikumi ir ļoti dažādi, pāris idejas ir Preiļu novadam inovatīvas, un tas mani priecē. Gandarījums, ka projektu konkursā iesaistījusies dažādu paaudžu cilvēki, un šoreiz īpaši sarosījušies jaunieši. Aicinu ikvienu balsot un atbalstīt to projektu, kurš katram pašam šķiet nozīmīgāks, kaut gan izvēlēties vienu no trīspadsmit nav vienkārši. Lai mums ikvienam ir gandarījums par uzvarētājiem un radošas domas pārējo projektu īstenošanai,” atzīst Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

Pieteikt savus projektus „LMT Latvijai” varēja ikviens Preiļu pilsētas iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuru deklarētā vai juridiskā adrese ir konkrētajā pilsētā vai novadā.

Pirmajā kārtā projektus vērtēja LMT un pilsētu pašvaldību žūrija, otrajā kārtā uzvarētājus un finansējuma saņēmējus noteiks paši iedzīvotāji.

Balsot var elektroniski ŠEIT http://bit.ly/1nLgdU2vai aizpildot balsošanas anketas Preiļu pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā uz vietas(Raiņa bulvāris 19). LMT klientiem tiek sniegta iespēja balsot arī portālā m.lmt.lv un ar īsziņas palīdzību, sūtot projekta identifikāciju uz numuru uz 1668 (piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu Preili1.)

Konkursa uzvarētāji var saņemt no 500 līdz 2000 eiro finansējumu vai līdzfinansējumu. Balsošana par projektiem turpināsies līdz 6.jūnija plkst. 17.00.

Žūrijas 13 izvirzītie projekti:

  1. Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana. Plānots ierīkot rotaļu laukumu Preiļu novada Saunas pagasta Smelteru ciemā. Rotaļu laukumu varētu izmantot arī tie bērni, kuri pēc mācību stundām skolā gaida autobusu, lai nokļūtu mājās. Daudzi ciema bērni vakaros pulcējas vietējā autobusa pieturā, tāpēc rotaļu un atpūtas laukums būtu laba un droša vieta brīvā laika pavadīšanai.

Projekta iesniedzējs: Salas pamatskola.

Nepieciešamais finansējums: 2000 eiro.

  1. Dižkoki Preiļu parkā. Projekta iesniedzēji vēlas pievērst iedzīvotāju uzmanību Preiļu parkam un to izzinot, novērtējot un saudzējot, rosināt dabas iepazīšanu.  Plānots izpētīt parkā augošos kokus un veikt to reģistrēšanu. Vai vienmēr pietiekami novērtējam bagātības, kas ir tepat blakus? Vai tie, kam patīk būt dabā, spējam mainīt savas dzīves tempu un izbaudīt nesteidzīgu atpūtu, kas ļauj iegūt jaunu pieredzi, rast harmoniju un atklāt patiesās vērtības? Vai zinām, kurš ir vecākais un dižākais koks Preiļu parkā?

Projekta iesniedzējs: Iveta Stare, biedrība „Savai Skolai”

Nepieciešamais finansējums 2000 eiro.

  1. Filma „Skolai Preiļos – 150. Pagātne-Tagadne – Nākotne.”. Projekts paredz izveidot dokumentālu videofilmu no 3 daļām par Preiļu Valsts ģimnāziju, Preiļu 2.vidusskolu un Preiļu 1.pamatskolu no 19.gs vidus līdz 21.gs.. Tas būs stāsts par pārmaiņām, vērtībām, sasniegumiem un sapņiem izglītības jomā Preiļos.

Projekta iesniedzējs Jekaterina Kovalenko.

Nepieciešamais finansējums: 2000 eiro.

  1. Kustība ir dzīve. Aktīvs dzīvesveids brīvā dabā ir pamats labai veselībai. Projekta ietvaros Preiļu pilsētas pludmales aktīvās atpūtas zona tiks papildināta ar diviem āra trenažieriem, lai Preiļu novada iedzīvotājiem būtu pieejamas dažādas sporta aktivitātes. Āra trenažieri tiks uzstādīti bērnu rotaļu un spēļu laukuma tuvumā. Projekta iesniedzējs: Inese Matisāne.

Nepieciešamais finansējums: 1929, 48 eiro.

  1. Mini golfa laukuma un piknika vietas izveide Preiļos. Paredzēts izveidot Mini golfa laukuma un piknika vietu Preiļu novada iedzīvotāju un viesu kvalitatīvai un saturīgai atpūtai svaigā gaisā. Mini golfs ir nesteidzīga, bet tajā pašā laikā azartiska atpūta visu vecumu spēlētājiem. Piknika vieta pilsētā – tai noteikti jābūt Preiļos!

Projekta iesniedzējs Santa Ancāne.

Nepieciešamais finansējums: 1745 eiro.

  1. Mūsdienīga bibliotēka – izglītotas sabiedrības garants. Projekta ietvaros Preiļu galvenās bibliotēkas vajadzībām plānots iegādāties 3 dažādu operētājsistēmu planšetdatorus un 2 e-grāmatas lasītājierīces, kas ļautu individuāli apmācīt reģiona bibliotekārus un apmeklētājus jaunāko IT lietošanā.

Projekta iesniedzējs: Preiļu novada galvenā bibliotēka.

Nepieciešamais finansējums 1974 eiro.

  1. Objekta „Mīlestības koks” izveide Preiļu pilsētā. Projekta ietvaros tiks izgatavots stilizēts metāla objekts „Mīlestības koks” latviešu etnogrāfiskās zīmes Austras koks stilizācijā, kā arī labiekārtota vide ap to – uzstādītas kāpnes un soliņi. Objektu plānots izvietot Preiļu parka Mīlestības kalniņā. Tas būs novada iedzīvotājiem un viesiem brīvi pieejams apskates objekts, kā arī īpašs kāzu rituāla objekts kāziniekiem, kurā jaunlaulātie izvietos piekaramās atslēgas kā mūžīgās mīlestības un jauna dzīves ceļa simbolu.

Projekta iesniedzējs: Preiļu novada Jauniešu informācijas punkts.

Nepieciešamais finansējums: 1700 eiro.

  1. Pelēčos folkloras kopai būt! Folklora – tā ir mūsu tautas bagātība, mūsu identitātes atslēga, nedrīkstam to atstāt novārtā, nedrīkstam ļaut to aizmirst. Projekta veidotāji vēlas izveidot Pelēču pagastā folkloras kopu, kura sevī spētu apvienot paaudžu mijiedarbību, stiprinātu vietējo piederības sajūtu un patriotiskās jūtas. Lai folkloras kopa spētu pastāvēt, tai ir nepieciešami mūzikas instrumenti, jo bez tiem folkloras kopas darbība nav iedomājama.

Projekta iesniedzējs: Biedrība “Nīdermuižas draudze”.

Nepieciešamais finansējums: 1809, 15 eiro.

  1. Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs (PAKAC) jauniešu interneta kanāla izveide. „Preiļiem savu TV!”- tāds ir šī projekta moto, kuru realizācijas laikā apņēmušies īstenot PAKAC jaunieši. Laikmetā, kad skaņas un attēla apvienojums ir saistošākais informācijas pārraides kanāls, biedrība ir radošu ideju un iedvesmas pilna izveidot PAKAC TV- publiski pieejamu interneta kanālu ikvienam Preiļu pilsētas un Preiļu novada iedzīvotājam.

Projekta iesniedzējs: Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs.

Nepieciešamais finansējums: 1974, 94 eiro.

10.  Preiļu pludmales aprīkojuma papildināšana. Lai padarītu vēl košāku, skaistāku un interesantāku Preiļu pludmali, bērniem un jauniešiem tiks iegādāts un uzstādīts rotaļu laukums ar vingrošanas elementiem „Tīklu piramīda”, kā arī astoņi pludmales karogi.  Jauna rotaļu laukuma izveide dažādos bērnu un pusaudžu brīvā laika pavadīšanas iespējas pilsētā, sekmēs bērnu fizisko un sociālo attīstību, veicinās sadarbību starp vienaudžiem.

Projekta iesniedzējs: Preiļu novada Jauniešu informācijas punkts.

Nepieciešamais finansējums: 1850 eiro.

11.  Rotaļu laukuma izveide Aizkalnes ciematā. Aktivitātes svaigā gaisā ir būtiska bērnu ikdienas sastāvdaļa, kā arī pamats labai veselībai. Iespēja darboties mūsdienīgā un drošā laukumā ir katra bērna sapnis, arī to bērnu, kuri dzīvo vai ciemojas Aizkalnē.  Projekta iesniedzēji vēlas izveidot spēļu laukumu, kas būtu ne tikai prieks bērniem, bet arī vidi uzlabojošs objekts. Turklāt laukumiņš pildītu arī izglītojošu funkciju. Projekta iesniedzējs: Anita Gāga.

Nepieciešamais finansējums: 2000 eiro.

12.  Signalizācijas ierīkošana un dūmu detektoru uzstādīšana Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centra (PAKAC) telpās. Preiļu novada jaunieši vēlas radošas nodarbības un kvalitatīvas mūzikas vakarus pavadīt ugunsdrošās un apsargātās telpās. Uzstādot signalizāciju un dūmu detektorus, biedrība parūpēsies par apmeklētāju, biedru un aparatūras drošību, kas sekmēs nodarbību daudzveidību, pasākumu kvalitāti un cilvēku labsajūtu atrodoties PAKAC’ā.

Projekta iesniedzējs: Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs.

Nepieciešamais finansējums: 1046,89 eiro.

13.  Topošā Preiļu novada Jauniešu iniciatīvu centra logo konkurss, logo izgatavošana un uzstādīšana. Izsludinot skiču konkursu, projekta laikā plānots izstrādāt logo topošajam Jauniešu iniciatīvu centram (JIC). Konkursā varēs piedalīties visi Preiļu novada un Latgales reģiona jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Labākā konkursa darba autoram tiks piešķirta naudas balva – 150 eiro un darbs tiks realizēts – izveidota izgaismota izkārtne pie JIC fasādes sienas Kārsavas ielā 4, Preiļos. Projekta ietvaros notiks arī fasādes sienas apmetuma un krāsojuma atjaunošana.

Projekta iesniedzējs: Preiļu novada Jauniešu informācijas punkts.

Nepieciešamais finansējums: 1400 eiro.

 

Kopumā šogad plānota sadarbība ar astoņām pašvaldībām – nākamajā kārtā savas idejas pilsētas ikdienas uzlabošanai varēs iesniegt Bauskas, Līvānu, Ogres un Valkas iedzīvotāji.

 

Plašāka informācija par „LMT Latvijai” pieejama šeit: http://www.delfi.lv/novados/lmt-latvijai/

 

Par LMT Latvijai
Jau trešo gadu „Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pilsētas attīstībā, piedāvā iespēju piedalīties projektā„LMT Latvijai”. Šogad „LMT Latvijai” piedalās astoņas pilsētas – Talsi, Tukums, Preiļi, Saldus, Bauska, Līvāni, Ogre un Valka. Mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei.

Papildu informācijai:
ValdisJalinskis
Latvijas Mobilais Telefons
Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
Tālr. 29248645, e-pasts: valdis.jalinskis@lmt.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 26.05.2014.