Līdz 30. augustam Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā skatāma dzintara rotu izstāde

17.05.2014.

Harijs Jākobsons – siguldietis, Latvijas Amatniecības kameras dzintara apstrādes amata meistars,  publiski pieejamās dzintara darbnīcas Siguldā saimnieks – tā īsumā var teikt par izstādes “Siltais starojums jeb dzintara daudzveidība” autoru. Harijs profesionāli strādā kopš 1977.gada, pēc publicitātes nav tiecies un ir priecīgs par to, ka izdzīvojis savā  arodā, kā dzintara meistars. Savus darbus eksponējis Eiropā – prestižajā dizaina izstādē Parīzē Maison & Objet, arī Europeische Kunsthandwerk – Āhenē, tad vēl Francijā u.c.

Meistaram ir Latvijas patents, ir Eiropas patents, ir aģenti Francijā, viņa dzintara izstrādājumi ir pazīstami visā pasaulē. Eiropas patentu valde, izsniedzot dokumentu, uzsvērusi, ka tādas preces nav pat viņu Lokarno klasifikatorā.

 “Pēdējo gadu laikā dzintara darbnīcu apmeklējuši viesi no aptuveni piecdesmit valstīm. Visādi jocīgi atgadījumi un pasūtījumi ir bijuši, visādi cilvēki ir viesojušies. Arī pasūtījumi ir bijuši ļoti neparasti, piemēram, no Šveices lūdza, lai gatavoju suņu kakla siksnas ar dzintariem, atbrauc vācieši – mums vajag baloža spalvu no dzintara utt. Pats arī, kad biju jauns, tāds puišelis, biju izgatavojis saulesbrilles ar dzintara stikliem. Tad guvu pieredzi, ka dzintars ir ļoti trausls. Samaksu par darbnīcas apmeklējumu es neņemu, tā ir mana pārliecība. Man svarīgas ir draudzīgas attiecības, tas, ka cilvēki mani atceras, aicina ciemos,” tā par sevi stāsta Siguldas pilsētas Vēju ielas dzintara darbnīcas saimnieks.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē eksponētās rotas

Harijs Jākobsons gatavoja un atlasīja speciāli izstādei Preiļos, vēloties izcelt un parādīt dzintara daudzveidību un tā dabas doto formu un krāsu variācijas.

Izstāde atvērta:
Darbdienās  no  plkst. 11:00 līdz plkst. 18:00

Sestdienās no plkst.10:00 līdz plkst. 16:00

Svētdienās – slēgta.

Tālrunis uzziņām : 65322731.

Informāciju sagatavoja:
Silvija Ivanovska

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja lietišķās mākslas speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.