28. maijā Preiļu KN konferenču zālē notiks Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstādes atklāšana

28.05.2014.

Osvalds Zvejsalnieks

Gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors,  Rēzeknes pilsētas Goda pilsonis, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

Dzimis 1944. gadā Varakļānos.

Profesionālā izglītība – Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļa (1963 – 1971). Mākslas maģistrs.

Izstādēs piedalās no 1971. gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1976. gada un no 1993. gada asociācijas “B – 13” (1993 – 1998) biedrs.

Aktīva sabiedriskās dzīves līdzdalībnieks, mākslinieks pastāvīgi dzīvo un strādā Rēzeknē, uzticīgs dzimtajai “zilo ezeru zemei” – Latgalei, kuru uzskata par vienu no gleznainākajiem reģioniem Baltijā.
Osvalda Zvejsalnieka darbi ir izstādīti dažādās valstīs, tostarp Krievijā, Vācijā, Japānā; daudzi no tiem pašlaik atrodas muzejos un privātās kolekcijās visā pasaulē.

Osvaldam Zvejsalniekam ir raksturīgas spilgtas, sulīgas, piesātinātas krāsas un sižeti, kurus iedvesmojusi dzīve. Daudzos darbos tiek atspoguļotas Latgales – Rēzeknes, Preiļu, Krāslavas un citu apvidu – pilsētu un dabas ainavas.
Kā saka pats autors, “manā izpratnē glezniecība ir emocionāli piesātināta krāsa. Šādas emocionāli uzlādētas krāsas arī ir vienīgā patiesās mākslas pazīme”. Osvalds Zvejsalnieks ir pārliecināts, ka labākie ir tie mākslinieki, kas spēj saglabāt skaidru un bērnišķīgu dzīves uztveri, apvienojot to ar visaugstāko profesionalitātes līmeni.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.