Dienas centrā aizvadīta Starptautiskā ģimeņu diena

15.05.2014.

Preiļu novada Sociālā dienesta Dienas centrs 15. maijā aicināja lielus un mazus kopā svinēt Starptautisko ģimeņu dienu. Sociālā dienesta zāles sienas bija noformētas ar melnbaltajām fotokartiņām, kurās atainotas dažādas ģimenes un iemūžināti emocionāli momenti no dzīves. Tās piešķīra pavisam citu elpu koncertā, it sevišķi ņemot vērā, ka dažas bildes bija pat 100 gadu vecas.

Svētki izdevās godam. Koncerta programmas laikā uzstājās Preiļu Mūzikas un mākslas skolas skolēni un viņu pedagogi Ilze un Artūrs Savicki, sniedzot brīnišķīgu vizuālo un audiālo baudījumu. No Bērnu un jauniešu centra ciemos bija atnākušas „Lāsītes” un viņu pedagoģe Daina Erte, radot jauku dziesmu virknējumu klausītāju ausīm. Par raitu dejas soli rūpējās Valentīnas Brices vadītais senioru deju kolektīvs „Brūklenājs”, kas iesaistot skatītājus, koncerta atmosfēru radīja pavisam atraisītu. Senioru vokālais ansamblis „Virši” ar tā vadītāju Santu Karīnu Ošu, izpildīja dziesmas ar dziļu atbildības sajūtu. Visiem kā pārsteigums bija Preiļu ģimnāzistes Ievas Grēveles samtainais dziedājums.

Literārajā pasaulē mūs aiznesa Annija Brenče, skaitot „Lūgšanu”, un Rūta Vigule – lasot kādas meitenes vēstuli māmiņai.

Tostarp koncerta laikā tika nominēti Dienas centra apmeklētāji, kuri piedalījās izstādē „Ziedu balle”, saņemot medaļu „Zelta rokas”. Jāpiebilst, ka vēl joprojām izstāde ir apskatāma Raiņa memoriālajā muzejā Jasmuiža, Aizkalnes pagastā.

Dienas centra jauniešu ar īpašām vajadzībām audzinātāja Rita Stepanova un aprūpētāja Iveta Amosova, parūpējās par našķiem koncerta laikā – mazajiem māksliniekiem pēc uzstāšanās tika cienātas vafeles, un citiem – arī skatītājiem – grauzdētas ķiploku rupjmaizītes ar selerijām. Paldies našķu meistarītēm!

Sirsnīgi pateicos visiem māksliniekiem, vēlot arī turpmāk radošu garu un pārliecību par savu aicinājumu.

Tiekamies arī turpmāk Dienas centra aktivitātēs!

Liene Gžibovska, tel.28366650
Dienas centra vadītāja
Preiļu novada Sociālais dienests

Pēdējās izmaiņas: 15.05.2014.