Apbalvos labākos Latgales ugunsdzēsējus glābējus

12.05.2014.

Šodien, 12.maijā, plkst. 11:00, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 149.gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Daugavpils novada kultūras centrā (Dobeles ielā 30, Daugavpilī) notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) svinīgais apbalvošanas pasākums.

Pasākuma ietvaros tiks pasniegti VUGD apbalvojumi labākajām Latgales reģiona brigādes amatpersonām, kas ir priekšzīmīgi veikušas savus dienesta pienākumus.

Pirmo reizi tiks pasniegta 2013.gadā izveidotā VUGD medaļa „Par drosmi”. To par drosmīgu, varonīgu un augsti profesionālu rīcību saņems tās septiņas Latgales reģiona brigādes amatpersonas, kuras piedalījās glābšanas darbos sabrukušā veikala teritorijā Rīgā Priedaines ielā.

Savukārt, Rēzeknes daļas inspektors kapteinis Oļegs Poskrjobiševs par priekšzīmīgu pienākumu pildīšanu, teicamiem darba rezultātiem un sasniegumiem pienākumu pildīšanas laikā tiks apbalvots ar VUGD II pakāpes apbalvojuma zīmi „Par priekšzīmīgu dienu”. 

Pasākumā par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi VUGD Goda rakstu saņems deviņas un VUGD Pateicību astoņas Latgales reģiona brigādes amatpersonas. 

Apbalvojumus pasniegs VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš un VUGD Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts.

Svinīgajā pasākumā klātesošos iepriecinās dziedātāja Valērija Satibaldijeva un Daugavpils pilsētas kultūras centra deju kolektīva „Saime”.

Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties pasākumā.

Apbalvošanas pasākums ievadīs VUGD svētku nedēļu. Tās turpinājumā notiks svinīgie apbalvošanas pasākumi citos reģionos. Savukārt, jau ceturto gadu, atzīmējot ugunsdzēsības gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, tiks rīkota VUGD Atvērto durvju diena visās daļās un posteņos. 16.maijā no plkst.10:00 līdz 15:00 ugunsdzēsēji glābēji ciemos gaidīs bērnudārzu un skolu grupas, bet Ugunsdzēsēju un glābēju dienā 17.maijā no plkst.15:00 līdz 22:00 visu depo durvis būs atvērtas jebkuram interesentam. Pasākuma laikā ugunsdzēsēji glābēji apmeklētājus iepazīstinās ar ugunsdzēsības un glābšanas darbu aprīkojumu, speciālajiem transportlīdzekļiem, depo telpām un atgādinās drošības padomus.

Latvijas ugunsdzēsībai šogad aprit 149. pastāvēšanas gads. 1864.gada nogalē Rīgā pilsoņu grupa Ivana Himillera (sabiedrisks darbinieks, arī Rīgas Latviešu biedrības līdzdibinātājs) vadībā sāka veidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību, un jau 1865.gada 17.maijā Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi izbrauca uz ugunsgrēku Vecrīgā. Šo notikumu uzskata par Latvijas ugunsdzēsības izveidošanās brīdi.

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.