Apkopoti aizvadītās apkures sezonas rezultāti

10.05.2014.

Gaisa temperatūrai paaugstinoties, balstoties uz iedzīvotāju pieprasījuma, aprīļa otrajā pusē Preiļu pilsētā tika pārtraukta aktīvā apkures sezona. SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs norāda, ka apkures sezona aizvadīta veiksmīgi bez avārijām un nopietniem bojājumiem, siltumapgādes pakalpojums bez pārtraukumiem nodrošināts visā apkures sezonas laikā.

Šoziem liels sals bija īsu laika periodu, tas ietekmēja arī apkures izmaksas iedzīvotājiem. Vidējais apkures tarifs šoziem bija 65,12 EUR/MWh ar PVN, kas ir par 2,3% zemāks nekā pērn. Preiļu iedzīvotāji vidēji par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru šoziem maksāja 1,36 EUR (ar PVN 12%), kas ir par 17,2% mazāk, salīdzinot ar 2012./2013. gada apkures sezonu, savukārt siera rūpnīcas mikrorajona iedzīvotājiem vidējā maksa par apkuri šoziem bija 1,18 EUR ar PVN. Vidējā āra gaisa temperatūra šajā apkures sezonā bija plus 2,01 oC, tas ir, par 4,17 oC siltāka, nekā pērn, kad tā bija mīnus 2,16 oC.

Viszemākās apkures izmaksas bija siltinātajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Vasara ir īstais laiks, lai sakārtotu un nosiltinātu savas mājas, domājot par apkures izmaksu ietaupīšanu nākamajās apkures sezonās. Labākais risinājums, protams, ir pilnīga mājas renovācija, bet arī citi mazāki remontdarbi, kas neprasa lielu naudas ieguldījumu, dod siltumenerģijas patēriņa samazinājumu, piemēram, noblīvētas bēniņu lūkas, nomainīti logi, ārdurvis ar mehāniskajiem durvju aizvērējiem, šuvju hermetizācija, ventilācijas sistēmu sakārtošana.

Lēmumu par apkures atslēgšanu pieņem ēkas dzīvokļu īpašnieku kopība. Pirmais iesniegums tika saņemts par apkures atslēgšanu no 7. aprīļa. Visā pilsētā apkure pakāpeniski tika pārtraukta līdz 21. aprīlim. Savukārt pirmsskolas izglītības iestādēs apkure no jauna tika padota maija sākumā – sniegotajās dzegužputeņa dienās.

Šobrīd SIA „Preiļu saimnieks” katlumājas turpina darboties karstā ūdens nodrošināšanas režīmā. Siltumapgādes daļas darbinieki gatavojas jaunajai apkures sezonai, tiek veikta katlumāju tehniskā apkope, uzsākti nepieciešamie profilaktiskie remontdarbi, tiek iepirkta un uzkrāta šķelda nākamai apkures sezonai. 

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 10.05.2014.