Aizvadītas Lieldienas Preiļu novada Sociālā dienesta Dienas centrā

30.04.2014.

Lieldienu gaidīšana Preiļu novada Sociālā dienesta Dienas centrā izvērtās vairākās dienās. Tika izsapņotas vispārdrošākās domas par oliņu dekoratīvu izgatavošanu un krāsošanu. Dienas centra apmeklētāji labprāt improvizēja ar dažādām rokdarbu tehnikām, lai radītu Lieldienu gaidīšanas krāsainu noskaņu.

3 dienas pirms Lieldienām Dienas centrā tika rīkotas dažādas radošās darbnīcas, tā rezultātā apmeklētāji tika pie glītām pašu gatavotām zariņu ligzdām, kuras katrs noformēja pēc sirds patikas, kā arī ieguva raibas oliņas Lielajai dienai.

Vēl arī oliņu krāsošana- vissvarīgākais no darbiem gaidot svētkus. Šeit visi izpaudās pēc sajūtām- tika krāsots mellenēs un sīpolu mizās, taču raibums tika panākts ar dažādām metodēm- audumā ar olu kopā iesieti zirņi, grūbas, rīsi, putraimi, māllēpju ziedi, zāles stiebri. Ļoti interesanta visiem apmeklētājiem šķita mežģīņu auduma pielietošana, kurā tika iesieta oliņa- jo mežģīne rupjāka, jo raibāka oliņa. Nekur neizpalika arī modernais piesitiens-DC apmeklētāji nolēma Lieldienu olas dekupēt, kas sanāca varen labi. Tika gatavotas arī dekoratīvas oliņas- pērļu virteņu un rakstainu fliteru ieskautas putuplasta olas.

Patiess prieks, par visiem apmeklētājiem, kuri piedalījās pirmssvētku radošajās darbnīcās un uzbūra lielisku noskaņu sev un citiem!

Liene Gžibovska
Dienas centra vadītāja, t.28366650

Pēdējās izmaiņas: 30.04.2014.