Preiļu 1. pamatskolas skolēni devās mācību ekskursijā karjeras izglītības ietvaros

10.04.2014.

Pētījumi liecina, ka nākotnē ES darba tirgū samazināsies vajadzība pēc vienkāršo, roku darba darītājiem, bet palielināsies pieprasījums pēc vidējās un augstākās izglītības profesionāļiem. Lielākā daļa cilvēku atzīst, ka profesionālā izvēle ir bijusi viens no grūtākajiem un atbildīgākajiem lēmumiem viņu dzīvē.

Šī gada 10. aprīlī 9. klašu audzinātājas A.Bernāne, V. Danovska, Ž Beča organizēja 9.; 8. kl. skolēniem mācību ekskursiju karjeras izglītības ietvaros. Skolēni apmeklēja Valsts robežsardzes koledža Rēzeknē. Galvenais mērķis bija popularizēt Valsts robežsardzes vārdu, kā arī skolēnus iepazīstināt ar izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā un parādīt, cik interesants un specifisks ir Valsts robežsardzes kinologa darbs.

Skolēnu domas: „Visvairāk man patika Robežsardzes koledžā, ļoti iepatikās, kā kinologi strādā ar suņiem. Es pat domāju pēc vidusskolas beigšanas turpināt mācības šajā skolā” (Agneta), „Robežsardzes koledža patika dresētie un paklausīgie suņi” (Maija), „mani fascinēja kinologu darbs, pati labprāt vēlētos kļūt par robežsargu” (Kristīne), „Patika šautuvē vērot kā robežsargiem, notika treniņnodarbības šaušanā” (Beāte),

Tālāk devāmies uz Malnavu, kur apmeklējām un iepazināmies ar Malnavas koledžu, kas piedāvā 1.līmeņa augstākās profesionālās un 3.līmeņa vidējās profesionālās izglītības iegūšanu. Tā kalpo Latvijas un Latgales attīstībai, jaunatnes izglītošanai, audzināšanai un tās piesaistei savam reģionam. Malnavas koledžā mūs laipni sagaidīja audzēkņi un pedagogi, kas mūs iepazīstināja ar skolas mācību programmām, mācību sasniegumiem, projektiem, kā arī ar skolas tradīcijām, ārpusstundu pasākumiem un dienesta viesnīcu, kā arī  tikām pie garšīgām pusdienām.

Sandis saka: „Malnavas koledžā bija interesanti, uzzināju daudz interesantu lietu. Izskatījās, ka tur ir ļoti draudzīgs kolektīvs un skolotāji ir skolēniem palīgi un padomdevēji. Ekskursija patika, jo es paplašināju savu zināšanu loku.”

Vladislava domas: „Es ieteiktu arī citiem skolēniem braukt šādās mācību ekskursijās, jo man patika un uzzināju, kur ir iespējams iegūt labu izglītību, jo ir pieejamas jaunākās informācijas tehnoloģijas, skolās notiek daudz interesantu pasākumu un dažādu projektu” (Vladislavs)

Mājupceļā bija ekskursija pa Latgales vēstniecību “Gors.” Latgales vēstniecības „GORS” sirds ir divas akustiskās koncertzāles. Augstvērtīgā akustika ļauj līdz pilnībai baudīt muzikāli dramaturģiskus uzvedumus, simfoniskās mūzikas koncertus, kora un kamermūzikas koncertus, amatiermākslas un plašizklaides norises. Skolēni varēja ieskatīties gan mēģināju telpās, gan aizkulisēs, gan aktieru, mākslinieku ģērbtuvēs. Bija arī dota iespēja apskatīties Agras Ritiņas gleznu izstādi „PĻAVA”, kas mūs priecēja ar saulainajiem krāsu toņiem.

Laura saka: „Ļoti iespaidīgi bija „Gorā”. Mēs vēlētos uz iespaidīgās skatuves uzstāties ar skolas deju kolektīvu.” Kristīne: „Gors” manā skatījumā ir skaistākā ēka, kurā esmu bijusi. Skats no balkona uz pilsētu aizrāva elpu.”

Katram mums jāatrod sava vieta dzīvē, sava nodarbe, kas mūs interesē un piepilda mūsu dzīvi un sirdi.

 Tāpēc lai darbs, ko Tu darītu būtu interesants, saistošs, atbilstu Tavām spējām, lai varētu atrast darbu izvēlētā profesijā, svarīgi saprast, KO GRIBI, KO VARI, KO VAJAG!

9.a klases audzinātāja A. Dz. Bernāne

Pēdējās izmaiņas: 10.04.2014.