28. aprīlī Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā notika Jāņa Pauniņa piemiņas turnīrs dambretē

28.04.2014.

Ar mērķi godināt Latgales novada izcilā dambretes meistara Jāņa Pauniņa piemiņu, kā arī popularizēt dambretes spēli bērnu un jauniešu vidū, 2014.gada 28.aprīlī Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā (BJC) notika tradicionālais Jāņa Pauniņa piemiņas turnīrs 64 lauciņu dambretē. Šogad tas notika jau piecpadsmito reizi.

Četrdesmit astoņi jaunie dambretisti no Preiļiem, Viļāniem, Līvāniem, Sīļukalna un Priekuļiem turnīru aizvadīja trīs vecuma grupās: U-10 cerības (2004.gadā dzimušie un jaunāki), U-13 minikadeti (2001.-2003.gadā dzimušie) un U-16 kadeti (1998.-2000.gadā dzimušie), kopumā izspēlējot vairāk nekā 190 individuālo spēļu partiju.

Rezultāti individuālajā vērtējumā:

Jaunākajā (U-10) vecuma grupā zēniem 1.vietu izcīnīja Eduards Podskočijs,  2.vietā – Markuss Martinkus (Preiļu novada BJC) un 3.vietā – Rolands Sapožņikovs (Līvānu bērnu un jauniešu sporta skola (BJSS)).

Jaunākajā (U-10) vecuma grupā meitenēm laurus plūca Madara Liepniece (Līvānu BJSS), 2.vietu ieguva Annija Anspoka (Preiļu novada BJC), bet 3.vietā – Marta Lazdāne (Preiļu novada BJC).

Vidējā vecuma grupā (U-13) meitenēm 1.vietu ieguva Dagnija Butlere (Līvānu BJSS), 2.vietu – Neļa Kristīne Malahovska (Viļānu vidusskola), bet 3.vieta Anna Ciematniecei (Sīļukalna pamatskola).

Vidējā vecuma grupā (U-13) zēniem 1.vietu ieguva Ilmārs Štolcers (Līvānu BJSS), 2.vietā Maksims Ribakovs un 3.vietā Reinis Noviks (Viļānu vidusskola). 

Vecākā vecuma grupā (U-16) meitenēm 1.vietu ieguva Lauma Tumašova (Preiļu novada BJC), 2.vietā Linda Ibelgaufte (Līvānu BJSS), 3.vieta Sigitai Priževoitei (Sīļukalna pamatskola).

Vecākā vecuma grupa (U-16) zēniem – 1.vietu ieguva Oskars Luksts, 2.vietā Adriana Divra un 3.vietā Arvis Utnāns (Līvānu BJSS)

Rezultāti komandu vērtējumā:

U-10 vecuma grupā 1.vieta un uzvarētāja kauss Preiļu novada BJC komandai (Eduards Podskočijs, Roberts Pastars, Markuss Martinkus, Annija Anspoka), 2.vieta Līvānu BJSS komandai (Rolands Sapožnikovs, Kristiāns Sapožnikovs, Mona Upeniece, Madara Liepniece), 3.vietā Sīļukalna pamatskolas komanda (Jānis Bečs, Emīls Reigins, Aivis Daiders, Elīna Aizpuriete).

U-13 vecuma grupā uzvarēja un kausu ieguva Līvānu BJSS komanda (Ilmārs Štolcers, Viesturs Lūsis, Andis Kalvāns, Dagnija Butlere), 2.vietā Viļānu vidusskolas komandai (Maksims Bogdanovs, Reinis Noviks, Maksims Ribakovs, Neļa Kristīne Malahovska), 3.vietaPreiļu novada BJC komanda (Rūdolfs Pastars, Egīls Daukšte, Arta Batarāga).

U-16 vecuma grupā 1.vieta un uzvarētāja kauss Līvānu BJSS komandai (Oskars Luksts, Arvis Utnāns, Adriana Divra, Linda Ibelgaufte), 2.vieta Preiļu novada BJC komandai (Renārs Vanags, Arnis Matvejevs, Valters Reinis, Lauma Tumašova), 3.vietaSīļukalna pamatskolas komandai (Jānis Ciematnieks, Jurģis Bruzguls, Lauris Prikulis, Sigita Priževoite).

Dambrete attīsta loģisko domāšanu, trenē atmiņu, disciplinē un veido ticību saviem spēkiem. Lielu paldies par iespēju apgūt dambretes spēles labirintus jāsaka treneriem – Dzintrai Šmukstei (Preiļi), Jānim Auzānam (Līvāni), Tatjanai Samuilovai (Viļāni), Ritai Teilānei (Sīļukalns), Jānim Brakovskim (Priekuļi).

Aija Caune
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore
29221574

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.