Jaunāko klašu skolēnu tehniskās modelēšanas „APKĀRT AUTO” konkurss

24.04.2014.

Ar mērķi popularizēt skolēnu tehnisko jaunradi, Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā 2014.gada  24.aprīlī notika konkurss 2. – 4. klašu skolēniem tehniskajā modelēšanā. Vadmotīvs – automobiļi. Piedalījās 26 dalībnieki no 7 izglītības iestādēm – Preiļu 1.pamatskolas, Pelēču pamatskolas, Preiļu 2.vidusskolas, Rušonas pamatskolas, Vārkavas vidusskolas, Riebiņu vidusskolas un Preiļu novada bērnu un jauniešu centra.

Pirmais uzdevums bija arī pats darbietilpīgākais. No kartona lapas ar šķērēm vajadzēja akurāti izgriezt auto modeļa rasējumu, noformēt to ar krāsām, pēc tam jāizloka un jāsalīmē. Rezultātā tika radīts īsts autoparks. Pēc tam konkursantiem vajadzēja tikt galā ar erudīcijas testu, kurā bija jāatpazīst auto emblēmas. Noslēdzošais uzdevums bija tehniskā zīmēšana ar parasto zīmuli – pēc iespējas korekti, 30minūšu laikā bija jāattēlo uz galda novietotais auto modelis.

Apkopojot rezultātus izrādījās, ka labākie starp 2.klašu dalībniekiem, kur šogad bija vislielākā konkurence, ir – 1.vietā Dāvis Bečs, 2.vietā Modris Gorins, bet 3.vietā Tomašs Vaivods (visi no Preiļu 1. pamatskolas) un Deniss Fišers (Preiļu 2. vidusskola). Starp 3. klašu pārstāvjiem 1.vietu ieguva Ēriks Ļeonovs (Preiļu 1.pamatskola), 2.vietā Olita Dmitrijeva (Pelēču pamatskola), bet 3.vietā Raivis Tarasovs (Vārkavas vidusskola). starp Savukārt  starp 4.klašu pārstāvjiem triumfēja Anna Marija Vilcāne (Riebiņu vidusskola), otrajā vietā Jānis Matīss Kalvāns (Rušonas pamatskola) un Dāvids Latvelis, bet trešais palika Jānis Macijevskis (Pelēču pamatskola).

Dalībnieku interese un aktivitāte šo gadu laikā tomēr nemazinās, te jāsaka liels paldies skolotājiem un vecākiem, kuri iedrošina un sagatavo bērnus konkursiem, par ieguldīto darbu un atbalstu. Bērni tamlīdzīgās aktivitātēs attīsta iemaņas, zināšanas un prasmes, kā arī savu radošo darbību.

Guntars Ormanis
Preiļu novada
bērnu un jauniešu centra
izglītības metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.