PREIĻOS NOSLĒDZIES STARPTAUTISKS BASKETBOLA VETERĀNU TURNĪRS PREILI CUP’2014

25.04.2014.

25. – 26.aprīlī, Preiļos norisinājās starptautisks basketbola veterānu turnīrs PREILI CUP’2014. Šādas sacensības Preiļos notika pirmo reizi un pulcēja kuplu dalībnieku skaitu no Brestas, Lidas un Grodņas (Baltkrievija), Pleskavas (Krievija), Žitomiras (Ukraina), Viļņas (Lietuva) un Preiļiem (Preiļu-Daugavpils apvienota komanda), diemžēl neieradās komanda no Polijas.

Sacensību pirmā diena sākās ar dalībnieku parādi. Turnīru atklāja un sacensību dalībniekus uzrunāja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, kurš arī spēlēja Preiļu komandā. Komandas tika izlozētas divās apakšgrupās: A grupa- Bresta, Pleskava, Grodņa un Viļna; B grupa- Lida, Žitomira un Preiļi.

Ja B grupā Preiļu komanda pārliecinoši uzvarēja savus pretiniekus un ieņēma pirmo vietu, tad A grupā trīs komandām nācās skaitīt savstarpējās spēlēs gūtie punkti. 1.vietas likteni par labu Grodņas komandai izšķīra viens iemests punkts grozā vairāk. Otrie palika Viļnas basketbolisti, trešie Bresta un ceturtie viesi no Pleskavas. B grupā savstarpējā spēlē otro vietu izcīnīja Žitomiras komanda, trešā vieta Lidas veterāniem. Pēc nogurdinošās spēļu dienas sacensību organizatori viesus iepazīstināja ar Latgales kulināro mantojumu Maizes muzejā Aglonā.

Otrā diena bija atvēlēta finālspēlēm. Par 5.-6.vietu savā starpā spēlē Bresta un Lida, par 3.-4.vietu Viļņa un Žitomira, un par 1.-2.vietu Preiļi pret Grodņu. Pirmajā spēlē Brestas basketbolisti ar rezultātu 73:49 uzvarēja kaimiņus no Lidas. Nopietna cīkstēšanās notika par trešo vietu. Tikai Viļņas veterānu apskaužamā metienu precizitāte ļāva apturēt Žitomiras komandas atlētisko spēka basketbolu. Galarezultātā 3.vietu turnīrā ar rezultātu 66:38 izcīnīja Viļņas basketbolisti, 4.vieta Žitomiras vīriem.

Finālspēle mājiniekiem sākās smagi. Grodņas ātrie basketbolisti plosīja Preiļu aizsardzību. Tikai spēles otrajā pusē mūsu veterāni spēja pārņemt spēles vadību pēc vairākiem precīziem tālmetieniem. Lai kā centās viesi, rezultāts nepārprotami turpināja augt mūsu labā! Finālā par turnīra čempioniem ar rezultātu 73:60 kļuva komanda Preiļi, otrie palika Grodņas veterāni! Apsveicam!

  1. Preiļi (Latvija)
  2. Grodņa (Baltkrievija)
  3. Viļņa (Lietuva)
  4. Žitomira (Ukraina)
  5. Bresta (Baltkrievija)
  6. Lida (Baltkrievija)
  7. Pleskava (Krievija)

Turnīra noslēguma pasākumā uzvarētāj komandas tika apbalvotas ar kausiem un medaļām. Katrā komandā tika apbalvoti labākie spēlētāji. Arī komandas, kuras neiekļuva godalgotajās vietās, saņēma piemiņas kausus un veltes par dalību turnīrā. Turnīra dalībnieki izteica gandarījumu un pateicības vārdus par lieliski organizēto turnīru. Gan uzņemšana, gan sadzīviskie apstākļi un tiesāšana bija augstākajā līmenī. Preiļu novada vārdā, paldies SIA „IVS-D” un personīgi Ivanam Andrijevskim par palīdzību turnīra organizēšanā. Ceram, ka šis turnīrs kļūs par tradicionālu!

Rezulātu tabulas: Final game result (PDF), Final place (PDF)Subdivision table (PDF).

Aldis Upenieks

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.