25. aprīlī Preiļos norisināsies Ebreju kultūras diena

25.04.2014.

25. aprīlī sadarbībā ar Rīgas Ebreju kopienu pirmoreiz tiks rīkota Ebreju kultūras diena Preiļos. Šī pasākuma organizācijā iesaistījās Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Preiļu Izglītības pārvaldes vēstures un sociālo zinību skolotāju Metodiskā apvienība, Preiļu 1.pamatskola un, protams, Rīgas Ebreju kopiena ar saviem mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem.

Mūsu pilsētas viesi iepazīsies ar Preiļu pilsētas vēsturi un kultūrvēsturiskajiem apskates objektiem, kā arī sniegs koncertu Preiļu 1.pamatskolas svinību zālē plkst. 15.00. Koncerta norisē būs iespēja iepazīties ar ebreju tautas dejām un dziesmām Rīgas Ebreju kopienas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu (koris ‘Šofar’, Bērnu deju ansamblis ‘Maagaļ’) izpildījumā. Starpkultūru sakarus varēsim pētīt un saskatīt arī deju kopas „Gaida” dejās, Preiļu Bērnu un jauniešu centra, Preiļu Valsts ģimnāzijas meiteņu dziedājumā un Preiļu 2.vidusskolas daiļlasītāju izpildījumā.

Laipni aicināti visi interesenti, lai labāk apzinātos mūsu Latvijas sabiedrības multikulturalitāti, vienotību atšķirīgajā un vienkārši baudītu jauku, pavasarīgu koncertu.

Nora Šņepste,
Preiļu 1.pamatskolas direktore 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.