Polikarpa Čerņavska keramikas mājai piešķirs zīmi “Latviskais mantojums”

17.04.2014.

17. aprīlī kultūras zīme „Latviskais mantojums” tiks pasniegta 13 lauku tūrisma uzņēmējiem kā pateicība par līdz šim paveikto kultūras mantojuma daudzināšanā un kā mārketinga zīme, kas norāda apmeklētājam, ka šajos objektos var iepazīt latvisko mantojumu.

Šogad no 35 zīmes pretendentiem, komisija nolēma zīmi piešķirt trīspadsmit saimniecībām, tostarp arī Polikarpa Čerņavska keramikas mājai – par tradicionālo amatu prasmju uzturēšanu – Latgales podniecība.

Keramiķi saviem apmeklētājiem piedāvā:

▪ darbnīcā vērot, kā uz podnieka virpas top vāze,
▪ iespēju pašiem izmēģināt roku podu virpošanā un veidošanā
▪ skolnieku ekskursijas, komandu spēles par saimniecības trauku tēmu un iepazīšanās ar latgaliskiem nosaukumiem, 
▪ īpaša programma dažādiem pasākumiem (kāzām, jubilejām u.c.), 
▪ izstrādājumus iespējams iegādāties, 
▪ atraktīvā veidā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem.

Zīme tiks pasniegta klātesot Kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdim Andrim Jaunsleinim, TAVA direktoram Armandam Slokenbergam un ekspertu komisijas dalībniekiem, kas pārstāv dažādas kultūras mantojuma jomas. Pasniegšanas ceremonijas notiks Rīgā, Grīziņkalnā, koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”. 

Zīmes pasniegšanas pasākumu ievadīs seminārs – diskusija, kurā aicināti piedalīties visi zīmes saņēmēji, pretendenti un  komisijas eksperti, lai kopā diskutētu par latviskā mantojuma daudzināšanu tūrismā. Dalībniekus uzrunās Māra Zālīte – dzejniece un dramaturģe, Janīna Kursīte – 11. Saeimas deputāte, LU profesore, Juris Dambis – Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs, Valdis Muktupāvels – LU Humanitāro zinātņu katedra, Latvistikas un Baltistikas nodaļa, folkloristikas un etnoloģijas katedras vadītājs, Gatis Mūrnieks – zīmolvedis, Dziesmu un XV Deju svētku radošais direktors un citi eksperti.

Kultūras zīme „Latviskais mantojums” tiek piešķirta tiem lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras un sadzīves mantojumu, rādot to apmeklētājiem un nododot tālāk nākamajām paaudzēm. Zīmes pretendentus izvērtē īpaša komisija, kurā ir Latvijā pazīstami dažādu kultūras mantojuma jomu eksperti. Zīmi iniciēja LLTA „Lauku ceļotājs” un ideju atbalsta LR Kultūras ministrija un Latvijas Pašvaldību Savienība. Līdz šim zīme piešķirta jau 40 lauku tūrisma uzņēmējiem.

Pēdējās izmaiņas: 17.04.2014.