Jeļenas Mihailovas lelles gūst starptautisku atzinību

14.04.2014.

Jau daudzus gadus Leļļu galerija Preiļos ir iecienīts apskates objekts tūkstošiem tūristu ne tikai no Latvijas un kaimiņu valstīm, bet arī no visas pasaules. Galerijas saimniece Jeļena Mihailova izstāžu zālē ir novietojusi globusu, uz kura ir atzīmētas tās valstis, kuru iedzīvotāji ir pabijuši Leļļu galerijā Preiļos.

Māksliniece ar saviem radošajā fantāzijā izlolotajiem pasaku un realitātes tēliem, kuri pārtapuši lellēs, ir piedalījusies jau vairākās starptautiskās izstādēs. Pagājušajā gadā lelles no Preiļiem ceļoja uz Maskavu, Baku un Tallinu, šogad Jeļenas Mihailovas rokās izlolotie tēli ir ieguvuši skatītāju simpātijas izstādēs Maskavā un Minskā. 

Marta sākumā starptautiskajā leļļu izstādē Maskavā, kur piedalījās daudzas valstis, Jeļena Mihailova ar saviem darbiem bija vienīgā no Latvijas. Mākslinieces darinātās lelles iegādājās arī Maskavas galerija.    

No 28. marta līdz 30. martam lelles no Preiļiem sajūsmināja apmeklētājus starptautiskajā izstādē Minskā. Māksliniece izstādes ietvaros piedalījās arī konkursā, un lelles ieguva skatītāju simpātiju balvu. Dāvanā tika saņemtas unikālas grāmatas par lellēm un autoru piedāvājums ievietot informāciju par Leļļu galeriju nākošajā grāmatas izdevumā. 

Kā stāsta pati Jeļena Mihailova, šādos pasākumos tiek gūts ļoti daudz pozitīvu emociju, jaukā izstāžu atmosfērā rodas idejas un iedvesma jauniem darbiem. No 1. līdz 4. maijam ir paredzēts piedalīties izstādē Tallinā, kur Preiļu Leļļu galerijas vārds jau ir zināms, jāgatavo darbi nākošajām izstādēm Maskavā un Sanktpēterburgā. Ir saņemts piedāvājums aizvest savas lelles arī uz Barselonu, jo spāņi Minskas izstādes laikā dažus Jeļenas darinājumus jau iegādājušies savas valsts galerijai. 

Jeļenas Mihailovas Leļļu galerijas vārds izskan daudzās valstīs, un, kad tūristi un interesenti grib paši savām acīm skatīt šo pasakaino vietu, viņi vienmēr meklē kartē Latviju un tās nelielo, bet skaisto pilsētiņu Preiļus.

Maija Paegle  

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.