Aizvadīts skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis 2014”, rezultāti

12.04.2014.

12. aprīlī uz pozitīvas nots „aizdipināja” skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis – 2014”. Tradicionāli skrējienā piedalās tuvāko novadu dažādu paaudžu skrējēji, bet attālums jau gadiem nav šķērslis arī treneres Anitas Klapotes jaunajiem rīdziniekiem no SK „Arkādija” un Drabešu internātpamatskolas SK „Ašais” jaunajiem censoņiem ar savu sporta skolotāju priekšgalā, kuri pamanās sistemātiski „iekarot” goda pjedestālu savās vecuma grupās. Jau vairākus gadus skrējiena viesis ar savu kompāniju ir arī lietuvietis Petras Pranckūnas.

Prieks, ka skrējiena dalībniekiem nevajadzēja baudīt pēdējo gadu Cīruļputeni pavadošos dabas untumus – vienīgās neērtības sagādāja brāzmainais vējš. Vairāk kā 200 skrējēji finišēja startējot Meistaru klasē un tuvu pie 300 Tautas klases dalībnieki, kur atkārtoti nekautrējās trasē doties arī „meistarklasnieki”. Raiti strādājot tiesnešu brigādēm, pusē trijos dalībnieki bija saņēmuši savas godalgas un varēja domāt par mājupceļu.

Interesentiem neatreferēšu sacensību rezultātus – tos var papētīt klātpievienotajam rakstiņam un apskatīt skrējiena fotogaleriju. Vien minēšu, ka kopvērtējumā 8 km distancē SEB bankas Preiļu filiāles naudas balvas saņēma sekojoši skrējēji – Petras Pranckūnas un Edgars Žigis (abi Viļņa), Arnis Kaļiņins (Ilūkste), Mareks Žolnerovičs (Daugavpils BJSS), Aivars Uzūls (Jaunība) un Aigars Salenieks (Policija/Preiļi). Dāmām 6 km distancē ātrākās – Kitija Valtere (Līvānu VK), Diāna Panovska (SS Arkādija), Valērija Linkēviča (Daugavpils BJSS), Ginta Valtere (Līvānu VK), Laura Vaivode (Preiļu BJSS) un Baiba Strode (Jēkabpils SS).

Paldies par atbalstu skrējienam visu gadu garumā AS „Preiļu siers”, kur 17 grupu seši ātrākie skrējēji saņēma T-kreklu ar skrējiena simboliku. Divi veiksmīgākie Preiļu novada jaunie skrējēji tika pie SIA „Dija-P” dāvanu kartēm – šoreiz Vairis Kublickis un Anastasija Nikitina. Visi – gan Meistaru, gan Tautas klases skrējēji -finišā enerģijas atgūšanai ar sacensību organizatoru un SIA „Pie Torņa” atbalstu tika pie musles batoniņiem. Tradicionāli Tautas klasē atraktīvākie skrējēji vai skrējēju grupas tiek apbalvoti ar SIA „Arka” garšīgajām tortēm. Kā jau iepriekšējos gados šeit ar izdomu izceļas Preiļu 2.vidusskolas audzēkņi. Torte arī Pelēču nūjotājām, kuras ieradušās kuplā skaitā. Te vietā jautājums – kur tad ambiciozās Preiļu nūjotājas? Partija Saskaņas centrs kausus pasniedza Meistaru klases jaunākajiem dalībniekiem – 2008.gadā dzimusī Franciska Liniņa un 2007. gadā dzimušais Gatis Pokšāns, savu vecāku atbalstīti, godam pieveica 2 km distanci. Kā pieredzējušākie kausus savā īpašumā ieguva Preiļu 1.pamatskolas skolotāja Digna Prodniece un Daugavpils novada aktīvā dzīvesveida piekritējs – 1933.gadā dzimušais Romāns Saušs, kuri startēja 4 km distancē.

Vēlreiz paldies visiem skrējiena atbalstītājiem, kā arī Valsts policijai par drošības nodrošināšanu, SIA „Preiļu saimnieks” par atbalstu saimnieciskajos jautājumos un Jānim Ziediņam par palīdzību pasākuma apskaņošanā. Paldies Preiļu Valsts ģimnāzijas brīvprātīgajiem par atbalstu skrējiena veiksmīgai norisei, kā arī visam tiesnešu korpusam un personīgi Ivaram Pakeram par raito rezultātu apkopošanu!

Ar cerībām raugoties nākotnē saku – uz tikšanos nākošgad 11. aprīlī!

Sacensību rezultāti: Sievietes, Vīrieši

Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.