Sācies Preiļu novada čempionāts basketbolā

14.04.2014.

Aizrautīgi un „skaļi” sācies 2014.gada Preiļu novada čempionāts basketbolā. Aizrautīgi – jo jau pirmajā spēlē rezultāts bija neprognozējams, „skaļi” – jo veterāni jebkurā paaudzē ir veterāni – emocionāli un trokšņaini.

Sestdien, 12.04.2014 pirmo spēli savā starpā aizvadīja komanda Veterāni un Siekaliņas. Jaunieši turnīru uzsāka pārliecinoši, pirmajās četrās minūtēs neļaujot veterāniem gūt nevienu punktu. Pēc graujošas 1.ceturtdaļas, veterānu pieredze, snaiperu Alda Adamoviča un Valērija Haritonova pūles, izlīdzināja spēles gaitu. Diemžēl atspēlēt 1.ceturtdaļā zaudēto Veterāniem neizdevās un Siekaliņas svinēja uzvaru 63:53.

Svētdien, 13.04.2014 spēle starp komandām Siekaliņas-2 un Veterāni sākās ar Turnīra nolikuma ierobežojumu piemērošanu komandai Siekaliņas-2, kuri savu sastāvu bija pastiprinājuši ar spēlētājiem no citiem novadiem. Tas neglāba veterānus no zaudējuma. Siekaliņas-2 „atlētiskie” spēlētāji izslēdza no turnīra šo rindu autoru un Veterāni palika bez centra spēlētāja. Kad spēles rezultāts bija skaidrs, veterāni iesaistīja spēlē pašus jaunākos dalībniekus (2000.dz.g.), kas godam pabeidza spēli. Rezultāts 63:40 Siekaliņas-2 labā.

Dienas otrajā spēlē Preiļu valsts ģimnāzijas komanda (PVĢ) savā pirmajā spēlē nespēja dot nopietnu pretestību komandai Siekaliņas un zaudēja 98:43.

Nākamās spēles notiks otrdien un ceturtdien plkst. 19-00, kad attiecīgi savā starpā tiksies PVĢ-Veterāni un Riebiņi-PVĢ. Aicinām skatītājus atbalstīt savējos!

P.S. Žēl, ka turnīrs ir sācies ar domstarpībām un apvainošanos, par Nolikuma noteikumu ievērošanu. Pirms turnīra, kad notika mutiska vienošanās par čempionāta rīkošanu visi bija par turnīru ar izteikti vietējo spēlētāju piedalīšanos. Pat aizliegumu spēlēt LBL spēlētājiem tie uztvēra ar sapratni. Kas noticis? Ambīcijas?

Vēlētos aicināt čempionāta komandas un spēlētājus savstarpējai sapratnei un cieņai. Protams uzvarēt grib visi un tas ir normāli, bet atcerieties spēlējot ļoti agresīvu un izteiktu spēka basketbolu, var tikt traumēti fiziski vājāki vai vienkārši krietni vecāki/jaunāki spēlētāji. Vai tas ir mūsu mērķis? Šis čempionāts ir veidots ar domu pēc iespējas vairāk iesaistīt basketbola spēlēšanā vietējos iedzīvotājus gan jauniešus, gan veterānus. Dzirdētie izteicieni, ka nav ko spēlēt, ja nevar – neiztur nekādu kritiku! Ar ko tad Jūs spēlēsiet? Varējām organizēt atklāto čempionātu, pieaicinot komandas no Krāslavas, Līvāniem vai Daugavpils, bet bija iebildumi, ka tās ir pārāk spēcīgas un saspēlētas komandas. Cik tādā gadījumā tur spēlētu vietējo spēlētāju – viena komanda? Ir teiciens, ka „pirmos kucēnus slīcina”, uzskatīsim, ka šis ir tas gadījums. Ja šāds formāts nepatiks vai būs citi piedāvājumi, mēs ar prieku palīdzēsim noorganizēt citādāku Preiļu čempionātu!