Normunds Ivzāns un Dace Liniņa gūst augstus rezultātus pasaules čempionātā veterāniem

25.03.2014.

No 25. līdz 30. martam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā norisinājās Pasaules čempionāts vieglatlētikā veterāniem, kur Preiļu novadu pārstāvēja Normunds Ivzāns un Dace Liniņa. 

Normunds Ivzāns, kurš jau ne pirmo reizi piedalījās šāda ranga sacensībās, pastāstīja par rezultātiem un iespaidiem, kas gūti čempionātā. Sportists atzina, ka ir patiess gandarījums par iespēju piedalīties, sacensties kopā ar daudzu valstu spēcīgiem sportistiem, parādīt savas spējas un gala rezultātā iegūt augstas vietas.

Skriešanas disciplīnās sacensības notika gan ārā, gan telpās. Normunds izcīnīja augsto 5. vietu 3 km distancē un 4. vietu 10 km distancē. Garajā distancē notika arī komandu cīņa, kur startēja trīs dalībnieki. Šajā disciplīnā Normunds Ivzāns kopā ar triju olimpiāžu dalībnieku Modri Liepiņu (Tukums) un sportistu Madaru Breidi (Tukums) izcīnīja augsto otro vietu. Sportisti trijatā startēja arī iepriekšējā čempionātā Brazīlijā.

Dace Liniņa pasaules čempionātā izcīnīja 6. vietu augstlēkšanā. Dace ir sestā labākā kopā ar citām mūsu valsts sportistēm arī stafetē 4 x200 m.

Latvijas sportisti no pasaules čempionāta atveda mājās ap 20 medaļām, pirms pāris gadiem to birums bija ap 50. Tas liecina par to, ka situācija ir mainījusies. Ja šāda veida sacensībās līdz šim piedalījās ‘vidēja mēroga’ sportisti un konkurence nebija sīva, tad tagad čempionātu līmenis ir ļoti audzis. Šajos čempionātos startē arī profesionāļi un mērojas spēkiem kopā  ar sportistiem, kuriem sports ir hobijs un kuri, strādājot pamatdarbu un brīvajā laikā trenējoties, sasniedz fantastiski augstus rezultāti un pārspēj pat profesionāļu rekordus. Viens no piemēriem ir pazīstamā augstlēcēja Laila Pētersone, kura veterānu čempionātos piedalās jau astoto gadu, bet šoreiz palika bez medaļas. Interesants arī fakts, ka starp sievietēm augstlēcējām četrdesmitgadīgo grupā tika pieveikts augstums 1.80 m, un, kā atzina Normunds Ivzāns, Latvijā tik vienkārši nevarētu atrast pat vīriešus, kuri spējīgi uzlekt tik augstu.

Protams, ka ir liels gandarījums cīnīties par medaļām kopā ar sportistiem no Austrālijas, ASV, Francijas, Itālijas, Vācijas un Somijas, bet ir sevišķi patīkami būt klāt sportistiem, kuri Latvijā ierindojami starp sporta leģendām – bijušie olimpiskie čempioni, kuri joprojām turpina savas sportiskās gaitas. Šoreiz bija iespēja pabūt kopā ar Latvijas šķēpmetēju Daini Kūlu, kurš Budapeštā izcīnīja sudraba medaļu.

Pasaules čempionātā piedalījās 70 valstis un ap 5 000 dalībnieku. Skaistās pilsētas Budapeštas sacensību organizatori viesmīlīgi sagaidīja ikvienu ziemas čempionāta vieglatlētikā dalībnieku, piedāvājot ne tikai sacensības dažādās vieglatlētikas disciplīnās, bet arī komfortu un mājīgumu čempionāta laikā. 

Normunds Ivzāns pateicas AS „Preiļu siers” valdes priekšsēdētājam Jāzepam Šņepstam par atbalstu nokļūšanai uz sacensībām un saka ‘paldies’ Preiļu novada domei par lielu atbalstu sportistiem.

Sveicam Daci Liniņu un Normundu Ivzānu ar panākumiem un vēlam sasniegumus turpmāk!

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 25.03.2014.