Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi piedalās starptautiskajā skolēnu apmaiņas projektā Nīderlandē

15.03.2014.

Agrā 15. marta rītā divdesmit  ģimnāzijas audzēkņi un divas skolotājs devās ilgi gaidītajā braucienā uz Nīderlandi. Mērķis katram bija savs, vienam, lai gūtu jaunas zināšanas, citam, lai pieredzētu ko jaunu, bet visus mūs klusībā saistīja vēlme atkal satikt savus draugus no mazās Holandes pilsētiņas Cujik, kuri viesojās Preiļos pērnā gada rudenī.

Nonākot galamērķī, apkārt pavērās īsts pavasara ziedonis: ceļmalās ziedēja narcises un pirmie ziedu pumpuri plauka ķiršu un ābeļu kokiem. Ar patīkamu uztraukumu mēs iepazināmies ar savām viesģimenēm. Uzņemšana bija patiesi laipna un nepagāja ne ilgs laiks, kad mēs visi kļuvām par labiem draugiem. Varu droši teikt, ka Holandē dzīvo patiesi labestīgi un jauki cilvēki.

Projekta atklāšana notika Merletkoledžā ar skolas direktora un pilsētas mēra uzrunu visiem dalībniekiem- mājiniekiem- holandiešiem, latviešiem, igauņiem, baskiem un itāļiem. Atklāšanas ceremonijas kulminācija- vairāku simtu krāsainu balonu palaišana debesīs.

 Pirmais un svarīgākais mūsu uzdevums bija savas valsts prezentācija kultūras festivālā, kas norisinājās Nejmēgenas pilsētas teātrī. Pirms uzstāšanas uztraukumu mazināt palīdzēja doma, ka mēs neesam vienīgie. Pēc koncerta saņēmām neviltotus komplimentus par mūsu grupas sniegumu.

Dienām ejot pieradām pie patīkamās Holandes gaisotnes un atmosfēras. Kļuvām arī par rūdītiem velobraucējiem un tā laikam ir tā specifiskā holandiešu tautas iezīme-primārais transporta līdzeklis ir velosipēds.

Projekta galvenā darba daļa norisinājās ceturtdien, kad mēs kopā ar saviem Nīderlandes draugiem vadījām mācību stundas jaunāko klašu skolēniem, kurās viņiem stāstījām par Latviju un mācījām to, ko darba grupās bijām apguvuši rudenī PVĢ.

Atskatoties-visa nedēļa bija lieliska. Metāmies piedzīvojumos braucot ar kartingiem, devāmies ekskursijā uz savdabīgo un brīnišķīgo pilsētu Amsterdamu, pabijām arī tuvāk dabai apmeklējot kādu fermu, kur tika dota iespēja pavizināties uz zirgiem, paspēlēt interesantas spēles un vienkārši izbaudīt labo laiku mierīgā gaisotnē. Šis brauciens mums visiem paliks atmiņā prieka un pozitīvu emociju pārpildīts.

Arta Katkeviča,
projekta dalībniece, 2.a kursa skolniece

Pēdējās izmaiņas: 15.03.2014.