Tikšanās ar Preiļu Valsts ģimnāzijas absolventu, topošo fizikas zinātņu doktoru un literātu Jāni Timošenko

28.03.2014.

Preiļu Galvenās bibliotēkas atbalstītā pasākuma “Grāmatu svētki – 2014” ietvaros 28.martā Preiļu Valsts ģimnāzijā (PVĢ) skolēniem, pedagogiem un citiem interesentiem bija iespēja tikties ar PVĢ absolventu, topošo fizikas zinātņu doktoru un literātu Jāni Timošenko. Viņš šeit bija ieradies ar domu mudināt ikvienu rakstīt daiļdarbus un piedalīties dažādos jaunajiem literātiem veidotos projektos un konkursos. Pasākuma gaitā viņš dalījās ar savu pieredzi, iepazīstināja mūs ar diviem saviem stāstiem – Pēdas sniegā un Atspulgs stiklā – un labprāt atbildēja uz skolēniem, skolotājiem interesējošiem jautājumiem.

Jānis ir jaunais autors, kura “kontā” ir vairāk kā 20 stāstu, 4 no tiem ir jau iespiesti. Stāsti Dzelzs un Smilšuvīrs publicēti žurnālā Latvju Teksti. Kā jau ikvienam sevi cienošam autoram viņa mērķis literatūrā ir uzrakstīt romānu. (Viņš arī atzinīgi izteicās par otrajiem kursiem šobrīd tik aktuālo romānu “Mērnieku laiki”, uzsverot, ka tas ir pirmais reālistiskais latviešu romāns un tam ir kultūrvēsturiska nozīme, un ka tas ģimnāzistiem būtu jāizlasa ). Jānis arī pastāstīja, ka savas zināšanas eksaktajās zinātnēs var izmantot stāstos, savukārt literatūras zināšanas var noderēt eksaktajos priekšmetos.

Izrādās, ka mūsdienās kļūt par literātu nemaz nav tik sarežģīti, – var piedalīties dažādos jaunajiem literātiem domātajos konkursos, apmeklēt vasaras nometni “Aicinājums” un pat apgūt zināšanas Literārajā Akadēmijā. Vairāk informācijas var atrast portālā www.rakstu.lv 

Anete Vintiša,
PVĢ 2.D kursa audzēkne

 

Pēdējās izmaiņas: 28.03.2014.