Latvijas U-15 labāko futbola spēlētāju vidū preilietis Miks Babris

06.05.2014.

LMT Futbola akadēmijas ietvaros laika posmā no 2.-  4.maijam Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā „Staicele” risinājās Latvijas U-15 vecuma jeb 1999.gadā dzimušo futbolistu reģionālo izlašu pavasara turnīrs. Par šīs vecuma grupas reģionālā turnīra uzvarētājiem šoreiz kļuva Zemgales reģiona futbolisti, 2.vietu izcīnīja Rīgas komanda, savukārt pirmo trijnieku noslēdza Vidzemes jaunie futbolisti. Atbilstoši parādītajam individuālajam sniegumam, turnīra laikā tika izveidota arī attiecīgā vecuma Latvijas simboliskā futbola izlase.

Kā ierasts, reģionālā izlašu pavasara turnīra ietvaros spēlētāji Staicelē pavadīja trīs dienas, kuru laikā notika gan kopējie treniņi, vingrošanas nodarbības, futbolisti pildīja kontrolnormatīvus, kā arī savas pārstāvētās komandas sastāvā startēja reģionālo izlašu turnīra spēlēs. Talantīgos futbolistus klātienē vēroja arī pieaicinātie Latvijas jauniešu futbola izlases treneri LMT Futbola akadēmijas galvenā trenera Aleksandra Jeļisejeva uzraudzībā. Šogad U-15 reģionu izlašu turnīrs notika jau otro reizi. Atgādinām, ka pirmajā komandu tikšanās reizē februārī triumfēja Rīgas reģiona futbolisti.

„Kā rāda turnīra rezultāti, šajā vecuma grupā risinājās spraigas cīņas, un intriga par uzvarētāju tabulā saglabājās līdz pat pēdējai spēlei starp Rīgas un Zemgales komandām. Pateicoties noturētajam neizšķirtam 0:0, par šī pavasara turnīra uzvarētājiem kļuva Zemgales izlase. Pārrunājot šajās dienas Staicelē redzēto ar kolēģiem – reģionu izlašu treneriem, secinājums ir tāds, ka aizsargi un pussargi šoreiz darbojās labāk par uzbrucējiem. Tam apliecinājums ir arī salīdzinoši maz gūto vārtu visās spēlēs. Tas nav ne slikti, ne labi.

Kā redzams, ierasti spēcīgas reģionu komandas – Latgale un Kurzeme šajā turnīra neiekļuva pat labāko trijniekā. Pārrunājot ar šo reģionu treneriem, šoreiz šādiem rezultātiem bija savi iemesli, kas galvenokārt saistīti ar vadošo spēlētāju gūtajiem savainojumiem. Turpretim patīkami iepriecināja Zemgales un Vidzemes futbolisti, kas labi sevi parādīja turnīra laikā, ieņemot attiecīgi pirmo un trešo vietu kopvērtējumā. Šeit vēlos atzīmēt šo reģionu vadītāju nopelnu, tostarp, paveikto profesionālo darbu sezonas garumā,” U-15 reģionālo izlašu parādīto sniegumu vērtē Aleksandrs Jeļisejevs.

„Personīgi man šis bija tikai otrais attiecīgā vecuma turnīrs, kura laikā centos labāk iepazīt visus spēlētājus. Protams, bija futbolisti, kas kopš februāra turnīra spēja saglabāt savu spēles līmeni.  Piemēram, tas ir vārtsargs Rihards Matrevics, kurš uz kopējā fona izceļas ar saviem auguma parametriem. Atliek tikai Rihardam novēlēt veiksmi un izaugsmi, tādējādi nākotnē mums ir lielas cerības ieraudzīt augstas klases vārtsargu arī valstsvienībā. Parādītā snieguma un spēles ziņā patika Rīgas reģiona komanda. Arī šajā komandā ir perspektīvi puiši – īpaši pussargi un ari tehniski uzbrucēji, kuri gan šoreiz ar daudz gūtajiem vārtiem neizcēlās. Neatkarīgi, kurā izlasē vai komandā futbolists ikdienā spēlē un trenējas, turpmākā izaugsme sezonas laikā būs atkarīga tikai no viņa paša,” piebilst LMT Futbola akadēmijas vecākais treneris Aleksandrs Jeļisejevs.

Reģionu  U-15  (1999.g.dz.)  izlašu  pavasara  turnīra  LABĀKIE SPĒLĒTĀJI

Vārds Uzvārds

Pozīcija

Reģions

Klubs

Treneris klubā

Rihards Matrevics

vārtsargs

Zemgale

SK Babīte

Aļiks Kārkliņš

Mārtiņš Rakštelis

aizsargs

Vidzeme

Smiltenes BJSS

Andis Rozītis

Mihails Lesnojs

aizsargs

Zemgale

SK Babīte

Aļiks Kārkliņš

Maksims Moščanovs

aizsargs

Rīga

Skonto Academy

Jurijs Popkovs

Jānis Taulāvičus

pussargs

Vidzeme

VJFC Staicele

Jānis Valaņins

Reinis Kreināts

pussargs

Kurzeme

Liepājas SSS

Dzintars Kazaks

Miks Babris

pussargs

Latgale

Preiļu BJSS

Imants Babris

Aleksejs Saveļjevs

pussargs

Rīga

Skonto Academy

Jurijs Popkovs

Vladislavs Soloveičiks

pussargs

Rīga

Skonto Academy

Jurijs Popkovs

Rainers Veide

uzbrucējs

Zemgale

FK Tukums-2000

Sergejs Kovaļovs

Rūdolfs Fogelis

uzbrucējs

Zemgale

FK Tukums-2000

Sergejs Kovaļovs

Reģionu  U-15  (1999.g.dz.)  izlašu  pavasara  turnīra KOPVĒRTĒJUMA TABULA

Komanda

1.

2.

3.

4.

5.

PUNKTI

VĀRTI

VIETA

ZEMGALE

 

1-0

0-0

0-0

1-0

8

2 – 0

1.

VIDZEME

0-5

 

2-1

0-3

2-0

6

4 – 5

3.

KURZEME

0-0

1-2

 

0-0

0-0

3

1 – 2

4.

RĪGA

0-0

3-0

0-0

 

0-0

6

3 – 0

2.

LATGALE

0-1

0-2

0-0

0-0

 

2

0 – 3

5.

Jau ziņots, ka LMT Futbola akadēmijas pavasara pasākumu programmas ietvaros līdz 11.maijam trīs nedēļas nogales pēc kārtas Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā „Staicele” notiek Latvijas reģionālo futbola izlašu pavasara turnīri. Šajos turnīros startēs triju vecuma grupu – 1999.gadā, 2000.gadā un 2001.gadā dzimušie spēlētāji no pieciem Latvijas reģioniem – Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Rīgas pilsētas komanda.


Plašāka informācija par LMT Futbola akadēmijas pasākumiem pieejama LFF.lv mājaslapā.

Kontaktinformācija

Viktors Sopirins
Latvijas Futbola federācija, komunikāciju menedžeris / preses sekretārs
Telefons: +371 28336617
Epasts: media@lff.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.