MTB riteņbraukšanas sacensību „Preiļupes līkloči” rezultāti

01.05.2014.

Jaukos laika apstākļos un pozitīvā gaisotnē Preiļos 1. maijā aizritēja MTB sacensības „Preiļupes līkloči”. Ar katru gadu dalībnieku pulks kļūst kuplāks un divkāršs prieks, ka sacensībās arvien vairāk iesaistās arī Preiļu novada iedzīvotāji.

Kā pirmie uz starta stājās bērni, kur 4-5 –gadīgie veica aptuveni 500 m distanci, bet 6-7 gadus jaunie bērni 1 km distanci. Arī šeit neiztika gan bezkompromisa cīņas, gan kritienu, gan asaru. Finišā katrs saņēma t/c „Oga” sarūpētās balviņas. Pulksten 12:00 starts tika dots vairāk nekā simts Sporta klases un 30 Tautas klases dalībniekiem, kuri atbilstoši vecuma grupai veica 8 km, 15 km, 22 km vai 37 km distanci. Ņemot vērā sauso pavasari, trase bija gana ātra, bet netrūka arī vietu, kur bija krietni jāsaspringst un jāparāda savs braukšanas tehniskais arsenāls.

Tradicionāli visaizraujošākās cīņas izvēršas Elites un Senioru klasēs 37 km distancē, bet netrūka arī spriedzes 22 km veicēju vecuma grupās. Šeit nepieskaršos nosaucot laureātus pa vecuma grupām – interesenti to var izdarīt papētot rezultātus gan pa vecuma grupām, gan distancēm. Vien minēšu, ka uzvaras kopvērtējumā izcīnīja smiltenietis Toms Knostenbergs no Trek team un preiliete no LiVelo/BTA – Zane Zepa. Komandu cīņā uzvara DDT komandai no Daugavpils (Dmitrijs Andrejevs, Vadims Tverdovskis, Sergejs Deņisovs un Olga Zile). Katrs dalībnieks finišā saņēma nozīmīti ar sacensību logo no sacensību organizatoriem – Preiļu novada domes. Ar diplomiem un kausiem tika sumināti arī I – III vietu ieguvēji savās vecuma grupās. Absolūtajā vērtējumā 37 km distancē pirmais „trijnieks” sekojošs – Toms Knostenbergs, Dmitrijs Andrejevs un Aleksandrs Zilis (DDT), dāmām 22 km distancē – Zane Zepa, Olga Zile un Ilva Valdone (LiVelo/BTA / Preiļu kraukļi). Kausi arī Preiļu novada labākajiem MTB braucējiem Zanei Zepai un Raitim Ludboržam (kurš diemžēl apbalvošanā nebija, tāpēc tiek gaidīts ierodamies pēc balvas).

Jau otro gadu atbalstītāju pulkā ir t/c „Oga”, kuru garšīgos pīrāgus savā īpašumā ieguva laureāti komandu cīņā. Uzvarētāji jau tika minēti, bet tālākajās vietās ierindojās Aglona-2 (Kaspars Pīnups, Artis Upenieks, Mārcis Pīnups un Anita Vilcāne) un LiVelo/BTA/Rutuļi (Aleksandrs, Mārtiņš un Austris Bogdanovi un Zane Zepa). Garšīgais pīrāgs un SIA „Dēkaiņi” balva – vienas dienas ceļojums ar laivām pa Latgales upēm un ezeriem Preiļu policijas iecirkņa velobraucējiem – kā kuplāk pārstāvētajam novada uzņēmuma vai iestādes kolektīvam.

Kā jau minēju, dubultprieks par tiem preiliešiem, kuri „saindējas” ar šo brīnišķīgo un masveidā pieejamo sporta veidu. Lai varbūt līdz uzvarām ir vēl tāls ceļš ejams – izbaudiet tuvumu ar dabu, sajūtu, ko sniedz ātrumā svilpojošs vējš un nākošgad uz starta izejam ar domu uzlabot iepriekšējā gada rezultātu! Tie, kuri jau startējuši Tautas klasē, lai paceļ savu „latiņu” un atvēzējas uz Sporta klasi! Paldies zemessargiem par garšīgo putru, Ceļu policijai par nodrošināto kārtību un visiem, kas atbalstīja gan pasākumu, gan dalībniekus un tiekamies „Preiļupes līkločos -2015”! 

MTB riteņbraukšanas sacensības „Preiļupes līkloči” rezultāti:

Komandas sacensības (pdf)

Rezultāti pa distancēm (pdf)

Rezultāti pa grupām (pdf)

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.