Pansionāta iemītnieki ir nosvinējuši Lieldienas

25.04.2014.

            Tuvojoties Lieldienām, mēs ikviens sajūtam pavasari. Dienas kļūst garākas un gaišākas, pakļaujoties dabas ritmam. Zemes māte dod dzīvības sulu kokiem, asniem, visam no jauna plaukstošajam un dīgstošajam. Sāk trallināt putnu kori. Vieni no skaistākajiem pavasara svētkiem ir Lieldienas, tās vienmēr ir patikušas gan maziem, gan lieliem. Šie Kristus augšāmcelšanās svētki ir nozīmīgi ikvienam.

            Preiļu novada pašvaldības pansionātā “Preiļi” Lieldienu laikā notika vairāki pasākumi. PVĢ 1a kursa audzēkņi kopā ar klases audzinātāju organizēja „Labos darbus”. Viņi bija sarūpējuši katram pansionāta iemītniekam jaukas dāvaniņas – zeķes, šalles, lakatus, ievārījumu.

            Preiļu 1. pamatskolas skolēni kopā ar klases audzinātājām apmeklēja pansionātu 17. aprīlī. Katrs skolēns bija sarūpējis skaistu apsveikumu, kā arī krāsotu olu. Pansionāta iemītniekiem šis apmeklējums vēl ilgi paliks atmiņā, jo viņi bija aizkustināti par bērnu apmeklējumu.

            Svētdien, 20. aprīlī, Lieldienu pasākums sākās ar Svētās mises Dievkalpojumu, kuru vadīja dekāns Jānis Stepiņš. Pansionāta iemītniekiem bija gods saņemt apsveikuma vārdus un rokas spiedienu no dekāna. Pēc svinīgās daļas sākās olu kaujas, olu ripināšana un griešana. Veiklākie olu ripinātāji saņēma pārsteiguma balvas.

            22. aprīlī bija plašs koncerts ar priekšnesumiem, kurus vadīja senioru ansambļa “Virši” vadītāja Santa Karina Oša. Skanēja dzeja, mīklas, tika stāstīti atgadījumi no dzīves. Čaklākie mīklu minētāji saņēma pārsteigumu balvas – saldumus un olas.

     Pēcpusdienā viesojās Preiļu vecticībnieku draudzes mācītājs Aleksandrs, kurš bija sarūpējis saldumus visiem pansionāta iemītniekiem.

Pansionāta kolektīva vārdā sirsnīgi pateicamies cilvēkiem, kuri nav vienaldzīgi pret līdzcilvēkiem, kuri atrod laiku un iespējas apmeklēt cilvēkus pansionātā. 

Janīna Sparāne,
Sociālā darbiniece pansionātā „Preiļi’

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.